Od 13 lipca br. rusza wypożyczalnia rowerów w Markach

Tomasz Paciorek

 3 lipca 2023    11:36

Zgodnie z otrzymaną w dniu dzisiejszym (3.07.2023 r. godz. 10:00) informacją od firmy NEXTBIKE POLSKA SA wdrożenie systemu rowerowego w mieście Marki, wraz z instalacją oraz usługą kompleksowej eksploatacji, konserwacji i zarządzania systemem rozpocznie się najprawdopodobniej 13 lipca 2023 r. (czwartek).

Zgodnie z podpisaną umową w Markach będzie 6 stacji rowerowych, które pomieszczą łącznie 90 rowerów. Poniżej lokalizacje stacji rowerowych.

1. Al. Piłsudskiego pod wiaduktem S8; 8 stojaków, 15 rowerów.

2. Urząd Miasta Marki; 8 stojaków, 15 rowerów

3. Al. Piłsudskiego róg ul. Wspólnej; 8 stojaków, 15 rowerów

4. Pętla autobusowa ul. Legionowa; 8 stojaków, 15 rowerów

5. Ul. Saturna róg ul. Stawowej; 8 stojaków, 15 rowerów

6. Ul. Kościuszki róg ul. Sosnowej; 8 stojaków, 15 rowerów

Wypożyczanie rowerów będzie możliwe do końca listopada br.

Za 4 i pół miesiąca możliwości skorzystania z usługi mieszkańcy zapłacą 419 223,00 zł – zgodnie z rozstrzygniętym w tej sprawie przetargiem. System będzie kompatybilny z systemem wypożyczania rowerów w Warszawie. 

Foto: UM

Załączniki:

rowery.jpg

Galeria

zdjecie: 131523
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry