Ponad setka wakacyjnych wydarzeń w Markach

Tadeusz Markiewicz UMMarki CAF3 MCER

 5 lipca 2023    13:09

Rekreacja, sport, film - nasze miasto w lipcu i sierpniu tętni życiem. Sprawdź listę wydarzeń

Zebraliśmy dla Państwa wszystkie bezpłatne wydarzenia wakacyjne, obejmując wyłącznie lipiec i sierpień. Gdy policzyliśmy ich liczbę, wyszła grubo ponad setka imprez, treningów i zajęć. Jest więc w czym wybierać!

Seanse filmowe

Plenerowe kino letnie

Zapraszamy na seanse w Parku Briggsów w każdy wakacyjny czwartek od 20:30. Tytuły filmów, które w tym roku wyświetlimy, wybraliście w głosowaniu internetowym.

Na początek, 6 lipca proponujemy film  "Wystrzałowe wesele" z 2022 roku w reżyserii Jasona Moore'a. To amerykańskie kino akcji i komedia romantyczna w jednym, dla osób od 15 r.ż. Film trwa 101 minut.

13 lipca zapraszamy na film "Skarb Mikołajka" w reżyserii Julien Rappeneau. Ta francuska produkcja z 2021 r. to świetne kino familijno-przygodowe dla osób od 6 lat. Film trwa 103 minuty.

20 lipca wieczorem obejrzymy film "Bodyguard i żona zawodowca". Film trwa 117 minut i przeznaczony jest dla widzów od 15 r.ż. Amerykańsko-brytyjska kooprodukcja w reżyserii znakomitego Patricka Hughes'a to utrzymane w konwencji komediowego kino akcji z 2021 r. 

W ostatni czwartek 27 lipca zapraszamy na film familijny "Wojna z dziadkiem". Widzowie od 7 r.ż. będą mogli podziwiać Roberta De Niro, Umę Thurman, Christopher'a Walkena w doskonale wyreżyserowanej przez Tim'a Hill'a komedii z 2020 r. Film trwa niespełna 100 minut.

3 sierpnia zapraszamy na film "Boscy" z 2021 roku, który miał premierę w Polsce w 2022 r. Hiszpańska produkcja, którą wyreżysowali Mariano Cohn i Gaston Duprat, to komedia w doskonałej obsadzie: Penelope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martinez. Film trwa 114 minut, ale zapewniamy, że nie będzie nudy.

10 sierpnia na dużym ekranie w parku miejskim zagości „Piotruś Pan i Alicja w krainie czarów”. To film dla widzów od 6 r.ż. - 95 minut kina familijno - przygodowego w konwencji fantasy. 

17 sierpnia niezapomniane chwile pod chmurką zapewni nam baśń fantastyczna „Pinokio” z 2020 r. To 125-minutowy film dla widzów od 10 r.ż. Reżyser Matteo Garrone w kooprodukcji  francusko-angielsko-włoskiej zaangażował uznanego aktora Roberto Benigniego.

Plenerowe kino letnie kończymy 24 sierpnia francusko-kanadyjskim filmem „Wilk, Lew i ja” z 2021 r. w reżyserii Gilles de Maistre. To 99 minut doskonałej zabawy dla widzów od 7 r.ż. 

Kino w CAF3

Dla młodzieży i dorosłych – wakacyjne poniedziałki (z jednym wyjątkiem) o godz. 17.00

 • 10 lipca –"Agentka"
 • 17 lipca – „Zmierzch”
 • 25 lipca (wyjątkowo we wtorek) – „Transporter”
 • 7 sierpnia – „Cześć, na imię mam Doris"
 • 21 sierpnia – „Rodzinne rewolucje”

Kino familijne - w wakacyjne środy od godziny 10.00

 • 12 lipca "Mustang z dzikiej doliny"
 • 19 lipca "Kopciuszek"
 • 26 lipca "Potwory i spółka"
 • 2 sierpnia „Zakochany kundel”
 • 9 sierpnia „Zaplątani”
 • 16 sierpnia „Ralph Demolka”
 • 23 sierpnia „Ralph Demolka w Internecie”
 • 30 sierpnia „Merida Waleczna”

Rekreacja i sport

"Marki włącz się na wakacje"

Zapraszamy do Parku Wolontariuszy przy ul. Sportowej

8 lipca w sobotę odbędą się warsztaty malowania kamieni specjalistycznymi farbkami i mazakami. Wykonamy też dekorację z własnoręcznie farbowanego piasku.

Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprosi na warsztaty malowania na torbach i koszulkach.

9 lipca w niedzielę będzie można zrobić papierowy spinner czyli ruchomą zabawkę robioną z użyciem wielokolorowych pasków i patyczków. Druga opcja to własnoręcznie przygotowany bączek - zabawka, która po zakręceniu mieni się kolorami.

Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprosi na warsztaty wykonywania witraży.

Dla wszystkich spragnionych przez cały weekend kawa, herbata i lemoniada. Dla najmłodszych kącik malucha i dmuchańce.

Święto Holi znów wraca do Marek. Zapraszamy 15 lipca w sobotę od godz. 14.00 do 18.00, wstęp wolny. Kolorowe proszki będą wystrzeliwane co pół godziny: od 14.30 do 17.30.

Tradycyjnie zaprosimy też na warsztaty. W sobotę własnoręcznie zrobimy wyrzutnię z suszonymi płatkami kwiatów. Kolorowa papeteria to druga opcja - będziemy zdobić papier metodą rozdmuchiwania kolorów.

W niedzielę, 16 lipca, zrobimy balonowe gniotki. Jest to zabawka sensoryczna, stworzona przez dzieci, z balona wypełnionego masą. Druga opcja to zrobienie uroczego zwierzaka z ekologicznych materiałów.

Wodociąg Marecki zaprasza na stoisko w odcieniach niebieskiego. Stworzymy błękitne dzieła, pomalujemy się w kropelki, rozwiążemy turkusowe zagadki i nie zabraknie niebiańskich upominków oraz zdrowej kranówki.

Dla wszystkich spragnionych przez cały weekend kawa, herbata i lemoniada. Dla najmłodszych kącik malucha.

22 lipca w sobotę od godz. 14:00 zapraszamy na warsztaty wykonania girland ozdobnych do pokoju zrobionych z różnokolorowych tkanin i wstążek.
Będzie można też wykonać łapacz snów z włóczek, koralików i piórek.

W niedzielę 23 lipca będzie ekologicznie i kreatywnie. Zrobimy ramki na zdjęcia z drewnianych patyczków zdobionych różnymi elementami lub pocztówki z wakacji.

Dla wszystkich spragnionych przez cały weekend kawa, herbata i lemoniada. Dla najmłodszych kącik malucha i dmuchańce.

29 lipca w sobotę w ramach warsztatów bezpieczne wakacje zapraszamy na dogoterapię w plenerze. Będą to warsztaty edukacyjne o bezpiecznym kontakcie z psami i zabawy aktywizacyjne z psem terapeutą. Zorganizujemy warsztaty plastyczne, tworzenia wielkich baniek mydlanych oraz warsztaty profilaktyczne pokazujące niebezpieczeństwa wynikające ze spożywania alkoholu (m.in. tor przeszkód w alkogoglach).

W niedzielę 30 lipca warsztaty parateatralne wprowadzające do świata mimiki, gestu, teatru – lustrzane odbicie, scenka w autobusie, krzesełka. Ponadto warsztaty plastyczne – tworzenie ceramicznych masek i ozdabianie ich naturalnymi elementami (włosy z kępek traw, oczy ze znalezionych w parku kamyków, policzki i usta z kwiatów itp.)

MKS Marcovia Marki (sekcja piłki ręcznej) zaprosi na trening. W programie: mini tor przeszkód z piłkami, wyścigi rzędów, konkurs rzutów do bramki. Sekcja pływacka wyjaśni jak zapisać się na zajęcia i trenować.
Pojawią się: zamek dmuchany, kącik maluszka (bezpieczna przestrzeń z zabawkami dla najmłodszych dzieci), strefa sportowa z akcesoriami do gier plenerowych (badminton, rzutki, bramki do piłki nożnej).

Dla wszystkich spragnionych przez cały weekend kawa, herbata i lemoniada.

5 sierpnia w sobotę zapraszamy na warsztaty przyrodnicze z udziałem zwierząt (kura, kaczka, gęś, królik, koza, owca). W czasie zajęć dzieci dowiedzą się m.in. kto znosi jajka, z czego uszyte są zimowe czapki oraz czy mleko może być tylko od krowy? Kolejnym punktem warsztatów będzie karmienie i głaskanie wybranych zwierząt.

Przygotujemy też warsztaty plastyczne -  wykonamy przestrzenne konstrukcji z dostępnych w przyrodzie materiałów np. z plastrów drewna, szyszek, kasztanów, liści.
Zrealizujemy też warsztaty profilaktyczne z wykorzystaniem narkogogli – będzie próba poprowadzenia zdalnie sterowanego auta w okularach imitujących bycie pod wpływem środków odurzających.

W niedzielę 6 sierpnia odbędą się warsztaty „Biżuteria z recyklingu”. Porozmawiamy o odzieży -  na temat recyklingu ubrań, przedstawienie możliwych sposobów postępowania z niepotrzebnymi ubraniami. Pokażemy też proces tworzenia stylowej recyklingowej biżuterii. Młodych gości ucieszą zabawy ruchowe z wykorzystaniem cyrkowych rekwizytów.

Zrealizujemy też warsztaty profilaktyczne – będzie możliwość rozmowy na temat punktów, gdzie osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków mogą uzyskać pomoc specjalistów. Elementem rekreacyjno-edukacyjnym będą rzuty do celu w alkogoglach.

A ponadto:

 • zabawy z bańkami mydlanymi, tworzenie tuneli, łapanie baniek w ręce tak, by nie pękały, zamykanie kwiatów w bańce, chmura baniek.
 • zamek dmuchany,
 • kącik maluszka (bezpieczna przestrzeń z zabawkami dla najmłodszych dzieci).
 • strefa sportowa z akcesoriami do gier plenerowych (badminton, rzutki, bramki do piłki nożnej).

Dla wszystkich spragnionych przez cały weekend kawa, herbata i lemoniada.

19 sierpnia w sobotę zapraszamy na warsztaty - odgłosy natury - Interaktywne spotkanie z muzyką - zajęcia umuzykalniające z elementami metody Batti Strauss i wspólnego muzykowania (tonblok, trójkąt, kij deszczowy, bębny djembe, marakasy).
Ponadto:

 • tworzenie i ozdabianie podwodnych żyjątek (rybki, kraby, raki, ośmiornice, rozgwiazdy), przyklejanie ich na rozpiętą między drzewami folię stretchową, wielkoformatowe malowanie podwodnego świata.
 • zabawy integracyjne z wykorzystaniem folii malarskiej i kolorowych piłeczek.
 • warsztaty profilaktyczne – przejście po prostej linii w narkogoglach, próba starannego pokolorowania obrazka. Celem jest uświadomienie, że używki zaburzają postrzeganie rzeczywistości.
 • zabawy ruchowe z piłkami do żonglowania i z wykorzystaniem szerokiej gumy sportowej. Zabawy integracyjne i bieżne.

W niedzielę 20 sierpnia proponujemy wytwarzanie scrapbookingowych wakacyjnych kartek, własnoręczne wytłaczanie scrapków w specjalnej maszynce.

Ponadto:

 • warsztaty profilaktyczne – tor przeszkód w alko i narkogoglach.
 • berek na kilka sposobów, zabawy bieżne,
 • zabawy integracyjne z wykorzystaniem cyrkowych rekwizytów.
 • warsztaty modelowania balonowych figurek.
 • zamek dmuchany,
 • kącik maluszka (bezpieczna przestrzeń z zabawkami dla najmłodszych dzieci).
 • strefa sportowa z akcesoriami do gier plenerowych (badminton, rzutki, bramki do piłki nożnej).

Dla wszystkich spragnionych przez cały weekend kawa, herbata i lemoniada.

26 sierpnia zmieniamy lokalizację. Zapraszamy do Parku Brigssów na ostatnią już edycję akcji "Marki włącz się na wakacje"

W sobotę zapraszamy na warsztaty „Robale, nie straszne nam wcale”, czyli zajęcia przyrodnicze z udziałem takich zwierząt jak drewnojady, mrówki, pająki, karaluchy i biedronki – prezentacja i rozmowa na temat środowiska ich życia i funkcji w przyrodzie.

Ponadto:

 • warsztaty plastyczne – tworzenie owadów i robaków. 
 • tor przeszkód w alkogoglach, zwrócenie uwagi na zaburzenia percepcji po użyciu alkoholu.
 • zabawy z chustą animacyjną – kolorowa polana, motyli lot.
 • berek na 100 sposobów – zabawy integracyjne i bieżne.


W niedzielę, 27 sierpnia:

 • rodzinne warsztaty projektowania lalek z wykorzystaniem drewnianych łyżek, kawałków materiałów, guzików i materiałów plastycznych.
 • warsztaty profilaktyczne – przejście po prostej linii w narkogoglach, próba starannego pokolorowania obrazka. Uświadomienie, że używki zaburzają postrzeganie rzeczywistości.
 • bańki mydlane: tworzenie chmury baniek mydlanych, zabawa „kto złapie więcej?  Konkurs rodzinny -przenoszenie baniek w dłoniach – konkurencja na odległość.
 • tor przeszkód z wykorzystaniem tunelu animacyjnego, gąbek i piłek.

Biblioteka Publiczna Miasta Marki na cieszące się ogromną popularnością warsztaty z makramy.

W sobotę i niedzielę:

 • zamek dmuchany do dyspozycji dzieci,
 • kącik maluszka (bezpieczna przestrzeń z zabawkami dla najmłodszych dzieci),
 • strefa sportowa z akcesoriami do gier plenerowych (badminton, rzutki, bramki do piłki nożnej).

Dla wszystkich spragnionych przez cały weekend kawa, herbata i lemoniada.

Zwieńczeniem niedzielnego wieczoru będzie koncert Kubańczyka. Będzie to projekt realizowany z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

Gry planszowe w CAF3

Zapraszamy w każdy wtorek (z wyjątkiem 15 sierpnia) o godz. 17.00

XVII Edycja Memoriału Bercika

29 lipca sympatycy kolarstwa MTB spotkają się w Markach. Okazją będzie XVII edycja Memoriału Bercika, czyli wyścigu o puchar burmistrza Miasta Marki. Do wyboru będą dwa dystanse – Standard 17 km (jedna pętla) oraz Sport 51 km (trzy pętle).

Joga pod chmurką
Zajęcia w lasku obok MCER poprowadzą instruktorzy z Akademii Pani Szafki. Będą się one odbywały w każdy piątek lipca o 7.30 na dziedzińcu MCER. Wystarczy zabrać ze sobą wygodny strój i matę, zajęcia są odpowiednie dla osób w każdym wieku! Wstęp wolny.

Tai Chi
W sierpniu będzie można spróbować swoich sił w wyjątkowej dyscyplinie, jaką jest Tai Chi. Zajęcia poprowadzi Mariusz Szewczyk, założyciel Polskiej Akademii Wushu Nan Bei Shen Long. Zajęcia odbywać się będą w lasku przy dziedzińcu MCER w poniedziałki 21 i 28 sierpnia  (ponadto 4 i 11 września) w godzinach 18.00-20.00. Zapraszamy serdecznie zarówno tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z tai chi, jak i tych, którzy już praktykują. Wstęp wolny.

Gimnastyka słowiańska dla pań w MCER

To zestaw ćwiczeń przeznaczonych wyłącznie dla kobiet, przekazywany z pokolenia na pokolenie i wywodzący się ze słowińskiego kręgu kulturowego. Zajęcia gimnastyki słowiańskiej poprowadzi Katarzyna Olchowik, certyfikowana instruktorka Jogi Kundalini. Zapraszamy 12 i 19 lipca serdecznie do sali sportów walki w MCER o godzinie 19.00.

Joga Kundalini
W sierpniu (i wrześniu) zapraszamy na bezpłatne poranne zajęcia Jogi Kundalini w MCER. Zajęcia poprowadzi instruktorka Katarzyna Olchowik w sali fitness o godz. 7:00 w środę w terminach: 23 i 30 sierpnia  (ponadto 6 i 13 września). Na zajęcia zabieramy ze sobą wygodny strój oraz matę. Wstęp wolny.

Boks
10 lipca  (godz. 19:00-20:00) i 12 lipca  (godz. 20:00-21:00) treningi boksu. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Boksu Mareckiego w Sali Sportów Walki w MCER. Wstęp wolny.

Piłka ręczna dziewcząt
Od 10 lipca zapraszamy serdecznie na treningi piłki ręcznej wszystkie dziewczęta z roczników 2014-2011. Zajęcia prowadzone będą przez koordynatora sekcji piłki ręcznej MKS Marcovia Marki – Michała Getkę w hali sportowej MCER w każdy poniedziałek i środę o godzinie 12:00 do 13:30.  Na sierpniowe zajęcia zapraszamy: 2, 16, 21, 23, 28 i 30 sierpnia. W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu z trenerem. W sprawie szczegółów uczestnictwa w zajęciach zapraszamy do kontaktu: tel. 509 975 195

Otwarte treningi lekkoatletyczne

W poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00-12.00 na stadionie MCER. Zapraszamy od  3 do 20 lipca oraz od 17 do 31 sierpnia do udziału! Wstęp wolny.

Siatkowa piłka plażowa

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze zaprasza na IV Amatorski Turniej Piłki Plażowej. Odbędzie się on już 22 lipca na boisku przy ulicy Dużej (obok przy Ochotniczej Straży Pożarnej). Udział w turnieju jest bezpłatny. Przewidziane są cenne nagrody

Siatkówka i koszykówka dla dzieci

UKS Jedynka Marki zaprasza na bezpłatne treningi z koszykówki i siatkówki dla dzieci w wieku 6 – 14 lat. Treningi odbywają się na Orliku, przy ul. Okólnej 14.

Terminy treningów siatkówki:

 • 10-14 lipca godz. 12.00 – 13.00
 • 17-21 lipca godz. 12.00 – 13.00

Terminy treningów koszykówki:

 • 10-14 lipca godz. 10.00 – 11.00
 • 17-21 lipca godz. 10.00 – 11.00
 • 24-28 lipca godz. 10.00 – 11.00

Inne wydarzenia

Giełda rzeczy używanych „zero waste” – daj rzeczom drugie życie

Ubrania, zabawki, książki, starocie, pyty winylowe, rękodzieło, porcelana, kryształy, obrazy, sprzęt elektroniczny – takie rzeczy znajdziemy na targach staroci. Będziemy mogli też je zobaczyć na kolejnej edycji mareckiego projektu „Zero waste – daj przedmiotom drugie życie”, czyli wydarzeniu, które kiedyś określano mianem pchlego targu/giełdy rzeczy używanych. Kto wie, może znajdziecie tam prawdziwe perełki?

Zapraszamy na parking przed siedzibą dawnej „Czwórki” (obecnie filii Szkoły Podstawowej nr 3) przy ulicy Dużej od godziny 9.00 do 13.00 w następujących terminach:

 • 8 i 22 lipca,
 • 5 i 19 sierpnia

Tam możesz kupić/sprzedać/wymienić się różnymi rzeczami. I to bez żadnych opłat! Możesz być zarówno kupującym jak i sprzedającym!

Udział w spotkaniach zero waste będzie otwarty dla wszystkich pod warunkiem, że uczestnicy będą przestrzegać regulaminu. Ważna informacja: organizatorzy nie zapewniają stanowisk. Każdy musi pojawić się przy Dużej 3 z własnym stolikiem czy ławą i uprzątnąć po sobie miejsce handlu. Do dyspozycji sprzedających będą toalety w szkole.

Krysie, Kryśki i Krystynki

24 lipca zapraszamy Panie o tym imieniu do wspólnego świętowania.

Wspólnym świętowaniem imienin Krystyn zainspirowało nas Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek. Któż nie zna Krystyny Loski, Jandy, Czubówny, Krystyny Kofty, Prońko czy Krystyny Sienkiewicz. W Markach mamy też wiele Pań o tym imieniu dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

Spotkajmy się 24 lipca w poniedziałek o godzinie 14:00 na Skwerze Żołnierzy Wyklętych (przy ciuchci), a następnie przejdziemy spacerkiem przy dźwiękach muzyki do Centrum Aktywności Fabryczna 3.

Wydarzenia patriotyczne

30 lipca zapraszamy na obchody 79. rocznicy mordu na Kruczku i Zieleńcu. To była okrutna rzeź niewinnych ludzi, dokonana w odwecie za akcje polskiego podziemia. Spotkajmy się o godz. 13.30 przy pomniku na Kruczku. Po uroczystości złożymy też wieńce pod pomnikiem przy ul. Głównej. W tym miejscu rozstrzelano 11 mieszkańców.

1 sierpnia – obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości przy pomniku na Strudze upamiętniające działania powstańcze, jakie toczyły się w rejonie Marek z udziałem żołnierzy Armii Krajowej.

14 sierpnia – obchody 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej – Pomnik Żołnierzy 1920 r. na cmentarzu parafialnym w Markach przy ul. Bandurskiego.

Bezpieczne Wakacje – „Lato w Markach 2023”

Podobnie jak w latach ubiegłych trwa akcja: Bezpieczne Wakacje – „Lato w Markach 2023”, zaplanowana z myślą o uczniach wszystkich mareckich szkół podstawowych, którzy chcą skorzystać z oferty warsztatów sportowych, edukacyjnych i artystycznych.

Półkolonie realizowane są według następującego harmonogramu:

 1. SP4 - 26 czerwca – 7 lipca;
 2. SP3 - 10 lipca – 14 lipca;
 3. SP5 - 17 lipca – 28 lipca;
 4. SP2 - 31 lipca – 11 sierpnia.

Pływalnia i Strefa SPA w MCER

Do 13 sierpnia zapraszamy do korzystania z oferty pływalni i sterty SPA w MCER.

Godziny otwarcia pływalni od 6:00 do 22:00.

Godziny otwarcia strefy SPA: poniedziałek – piątek od 16:00 do 21:45, sobota niedziela: 6:00 do 21:45

W dni powszechne w godz. 6:00-16:00 czynna jest grota solna grota śnieżna, sauna sucha oraz basen schładzający, a po godzinie 16:00 zapraszamy również do pozostałych saun: mokrej, parowej i IR.

W weekendy od godz. 6:00 do 21:45 czynne są wszystkie atrakcje w Strefie SPA.

Od 14 sierpnia do 15 września przerwa technologiczna na pływalni MCER!

TS

Galeria

zdjecie: 131527
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry