Rozpoczęło się "chlorkowanie" ulic gruntowych w Markach

Tomasz Paciorek

 24 lipca 2023    11:21

Nie tak dawno informowaliśmy Państwa o przeznaczeniu 500 000,00 zł z budżetu miasta na chlorek wapnia, którym mają być polane ulice gruntowe w Markach. Cel: zapobieżenie przed kurzeniem i pyleniem. Link do nagrania kliknij TUTAJ

Dziś, tj. 24.07.2023 r. rozpoczęto polewanie ulic: Modrzewiowej, Akacjowej i Źródlanej. Mieszkańcy byli zaskoczeni. Nie ukrywali zdziwienia. Nikt ich o tym nie poinformował, nie prowadzono żadnych konsultacji. Nie ma informacji o właściwościach zastosowanego preparatu. Na stronie UM nie znajdziemy również komunikatu w tej sprawie. Nie wiadomo, które ulice będą chlorkowane w dalszej kolejności.

Powstaje też pytane - czy takiej czynności nie mogłaby wykonać marecka OSP/ZUK/Wodociąg? Mamy swoje ujęcia wody, mamy wozy przystosowane do zraszania ulic. 500 000,00 zł z naszych podatków zostałoby w Markach...

Załączniki:

01.jpg

Galeria

zdjecie: 131558
fot. 1
fot. 1
fot. 2
fot. 2
fot. 3
fot. 3
fot. 4
fot. 4
fot. 5
fot. 5
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry