Kolejne zgłoszenie ws cegieł z dawnej, mareckiej cegielni. Tym razem znalezisko z okolic Cytadeli Warszawskiej

Tomasz Paciorek

 17 sierpnia 2023    10:07

Pan Karol Banaś mieszkaniec marek, w trakcie prac kanalizacyjnych w Warszawie odnalazł cegły z przedwojennej, mareckiej cegielni. Ceramika pochodzi z cegielni dawnego właściciela kilku zakładów - Szulima Halbera. Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji Pana Karola nagranej w dn. 15.08.2023 r.

Jeszcze raz dziękuję Panu Karolowi za czujność historyczną.

Jednocześnie zwracam się do Państwa z apelem.

Bardzo proszę o przekazywanie wszelkich informacji związanych z artefaktami dotyczącymi Marek. Kolekcjonujemy je, zbieramy, staramy się zachować od zniszczenia i zapomnienia. Tel. 501-550-416. E-mail. tpaciorek@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz Paciorek

Galeria

zdjecie: 131583
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry