Toyota za PIT, kalejdoskop inwestycji, wywiad...

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 4 września 2023    09:55

...ruszyła dystrybucja najnowszego biuletynu Marki.pl. Zapraszamy do lektury

Wrzesień to czas powrotów do szkoły, koniec urlopów, czas podsumowania wakacji, ale i inwestycji, jakie realizujemy w naszym mieście. W najnowszym numerze naszego biuletynu informacyjnego:

  • finał loterii „Rozlicz PIT w Markach i odjedź Toyotą”, którą 27 sierpnia podczas miejskiej imprezy w Parku Briggsów odjechała Pani Aneta.
  • o „Przystanku – jadłodzielnia”, które powstało obok mareckiego ratusza opowiada jego pomysłodawczyni Kinga Mędrzycka.
  • na co przeznaczymy 800 tys. złotych z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego, o tym zdecydujecie Wy, mieszkańcy Marek w najbliższym głosowaniu, które rusza 7 września.
  • mamy również sporo informacji o inwestycjach: budowie nakładek, modernizacji północnego odcinka Alei Piłsudskiego, wymianie wiat przystankowych, uzyskaniu ZRID-u na ulicę Wilczą, doświetleniu przejść dla pieszych, uzyskania dotacji na odtworzenie skate parku na terenie ZS nr 2 Markach czy remontu kamienic
  • wspominamy majora Jerzego Zyberta, który niedawno odszedł na wieczną wartę
  • rozmawiamy też z Yaremi de las Mercedes Kordos, rodowitą Kubanką, która w 2004 roku przyjechała z Hawany do Polski na koncert. I tu już została. Yaremi, mieszkanka Marek, prezentuje Polakom kubańskie korzenie muzyki i kultury. 
  • zapraszamy również na Dzień Otwarty MOK oraz podsumowanie konsultacji społecznych w sprawie zagospodarowania terenów wzdłuż ulicy Stawowej
  • zapowiadamy przetarg na sprzedaż miejskich działek

Już rozpoczęliśmy dystrybucję biuletynu. Jest on dostępny m.in. w ratuszu, Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym, CAF3, OPS i bibliotece. Zapraszamy do lektury!

Galeria

zdjecie: 131606
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry