Nowy rok szkolny w liczbach

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 4 września 2023    09:59

Zaczynamy go z kolejnym rekordem!

Jutro (4 września) uroczysty początek nowego roku szkolnego. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka liczb, które choć w części opiszą marecką oświatę. Tradycyjnie - zaczynamy od nowego rekordu!

4972

tylu uczniów będzie chodzić do mareckich, publicznych szkół podstawowych i miejskiego liceum. To kolejny rekord w historii naszego miasta. Poprzedni rok szkolny zaczynaliśmy z poziomu 4,8 tys. uczniów.

219

tyle w nowym roku szkolnym będziemy mieć klas. Nauczyciele poprowadzą ok. 6 tys. lekcji tygodniowo!

33

tyle będziemy mieć pierwszych klas w publicznych szkołach podstawowych. Najwięcej w SP4 (aż dziewięć) oraz SP1 i SP2 (po osiem). Uwaga! Warto też spojrzeć, ile ósmych klas zakończy naukę w czerwcu 2024. Jest ich łącznie „tylko” 14. To najlepszy dowód na to, jak szybko zwiększa się liczba mieszkańców naszego miasta!

1209

Tylu uczniów pójdzie do SP4 przy Wspólnej, nawięcej w mieście. W sumie uczyć się będą w 54 klasach! Na drugim miejscu jest „Jedynka” przy Okólnej   (1113 dzieci), a na trzecim „Dwójka” przy Szkolnej (945)

147 mln zł

Tyle wynoszą nasze roczne wydatki na edukację (szkoły i przedszkola). To największa pozycja w budżecie miasta. Państwowe subwencje: oświatowa i uzupełniająca pokrywają 45 proc. naszych całkowitych nakładów na oświatę. Resztę płacimy z naszego wspólnego miejskiego budżetu

Galeria

zdjecie: 131607
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry