Gratulacje dla młodych mieszkańców Marek

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 4 września 2023    10:01

W piątek ogłosiliśmy wyniki konkursu "Młodzieżowa Nagroda Burmistrza Miasta Marki 2023"

To była pierwsza edycja tego wydarzenia. Poprzez konkurs chcemy uhonorować młode osoby, które działają społecznie na różnych niwach.

Pomagają innym mieszkańcom, chronią środowisko, mówią „nie” coraz powszechniejszemu hejtowi. Są pełne zapału i wiary, że warto poprawiać i naprawiać otaczający nas świat – opisuje burmistrz Jacek Orych.

Sześcioosobowa kapituła zdecydowała, że główny laur przypadnie Indze Zawistowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2. Pamiątkową statutkę wręczyliśmy w piątkowy wieczór na plenerowej scenie MCER. Jury doceniło zaangażowanie Ingi w projekt pod nazwą „Matematyczna Mapa Marek z zadaniami o ekologii”. Polegał on na stworzeniu strony z mapą naszego miasta, na której znajdują się zadania matematyczno-ekologiczne. Pomysłodawcy chcieli pokazać, jak bardzo dużo jest matematyki w naszym mieście, opierając się na rzeczywistych danych i realnych sprawach mieszkańców.

Inga była przewodniczącą zespołu, który pracował nad tym przedsięwzięciem – czytamy na FB SP2.

Jurorzy przyznali także specjalne wyróżnienie dla Joanny Dzięcioł, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1.

Asia jest osobą działającą społecznie. Bierze udział w akcjach charytatywnych, a jedną ze zbiórek organizowała sama. Propaguje zdrowy styl życia, zero waste, postawę fair play i stop hejt. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne – czytamy na FB SP1.

W grupie nominowanych znaleźli się również: Gabriela Kiełbowicz, Maja Drąg, Mariia Khoiain, Oliwia Madej, Krzysztof Jeznach i Szymon Klementowski.

Bądźcie aktywni, bądźcie przykładem dla innych koleżanek i kolegów! – zachęca Jacek Orych.

Niech to wyróżnienie będzie dla Was motorem napędowym do dalszego działania – apeluje Centrum Aktywności Fabryczna 3, które koordynowało realizację konkursu.  

Kolejna edycja "Młodzieżowej Nagrody Burmistrza Miasta Marki" już za rok! 

Galeria

zdjecie: 131608
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry