Mała Scena MCER- "Dziewczynka z zapałkami"

START:    18 listopada 2023    12:00

Paulina Rogowska MCER

 12 września 2023    12:28

Mała Scena MCER zaprasza na musical dla dzieci!

Spektakl muzyczny dla rodzin na podstawie „Dziewczynki z zapałkami” z cyklu „Porozmawiajmy oemocjach”, jedna z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena. Została napisana prozą i wydana po raz pierwszy w 1845 r. Działo się to w ostatnią noc przed Nowym Rokiem, bardzo chłodną i śnieżną.
Ludzie, załatwiając ostatnie sprawunki, przemykali ulicami w radosnych nastrojach, czynili sobie noworoczne postanowienia i składali życzenia….. Pod jednym z domów stała samotna, mała dziewczynka, która miała na sobie tylko cienką sukienkę…
Spektakl jest pewnego rodzaju manifestem skierowanym przeciwko światu dorosłych, odpowiedzialnych za losy dzieci. Oskarża nie tylko rodziców, bo ci nie zawsze mogą dać sobie radę w borykaniu się z życiem, ale wszystkich, którzy są odpowiedzialni za ludzkie losy, którzy stwarzają takie, a nie inne warunki do życia. Spektakl skłaniający do przemyśleń, rozmów na temat losu dzieci szczególnie pod kątem sytuacji dzisiejszych czasów. Spektakl wzrusza nas i zarazem pobudza do myślenia oraz zastanowienia się nad losem małej dziewczynki, naszej rówieśnicy. Jest to bardzo smutna opowieść. Smutne jest życie małego dziecka w wielkim mieście: samotna, wiecznie głodna, wypędzana z domu, niekochana przez nikogo, z wyjątkiem babci, która już zmarła. Nie ma szansy na lepsze życie, na normalny dom, szkołę, wykształcenie. Jedynym wybawieniem od cierpienia jest śmierć…. Spektakl skłania do refleksji, rozmów i przemyśleń rodziców i często ich podejścia do dzieci, wejścia w ich świat emocji i uczuć oraz potrzeb.
W spektaklu występują:
Dziewczynka z zapałkami: Agnieszka Mrozińska
Matka/Kobieta/ Babcia: Anna Głogowska/ Anna Sandowicz
Ojciec/Mężczyzna: Krystian Kukułka/ Michał Rolnicki
Podróżnik: Maciej Radel

Czas trwania spektaklu: około 40 minut
Spektakl odpowiedni dla dzieci od 5 r. ż.
Bilety dostępne również w kasach MCER.

Bilety

Galeria

zdjecie: 131618
zdjecie

Paulina Rogowska

Mareckie Inwestycje Miejskie Sp. z o. o.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry