Będzie bezpieczniej wzdłuż Legionowej

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 15 września 2023    15:15

Ruszyły prace związane z budową doświetlenia przejść dla pieszych

Mieszkańcy Marek nie raz pokazywali, że potrafią łączyć siły we wspólnej sprawie. Tak było również podczas inauguracji  Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w 2020 r. Wymyślili projekt doświetlenia pięciu przejść dla pieszych: czterech w Markach wzdłuż drogi 632 oraz jednego w Stanisławowie Pierwszym. Uzyskał on wystarczające poparcie, by wejść do realizacji.

W tym roku Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Wygrał go Zakład Instalacji Elektrycznych Jerzy Wuttke z Legionowa. Koszt inwestycji to 192,6 tys. zł. W tym tygodniu ruszyły prace. W Markach doświetlimy skrzyżowania wzdłuż Legionowej - przy Żytniej, Modrzewiowej, Konwaliowej i Spacerowej.

Będą to kolejne doświetlone przejścia dla pieszych w naszym mieście. W tym roku jaśniej i bezpieczniej jest już przy Stawowej, Wspólnej i Okólnej. Podpisaliśmy też umowę na doświetlenie skrzyżowania Wesołej z Główną – dodaje Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

Galeria

zdjecie: 131626
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry