Medal Pro Masovia dla zasłużonej nauczycielki

Ada Gajek UMMarki

 10 października 2023    09:23

Krystyna Ambroziak ze szkoły Podstawowej nr 1 uhonorowana wyjątkową nagrodą

Święto Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzone co roku 14 października. Od kilku lat w Markach z tej okazji organizowana jest uroczysta gala (w tym roku 6 października), podczas której nauczycielom wręczane są dyplomy stopni awansu zawodowego i nagrody Burmistrza. Dyrektorzy mareckich szkół i przedszkoli przyznają także nagrody dla swoich pracowników. Co roku jedna osoba wyróżniana jest wyjątkową nagrodą marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Jest to medal Pro Masovia.

W tym roku powędrował on do Pani Krystyny Ambroziak. Medal wręczyli: posłanka Bożena Żelazowska- przedstawicielka Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzika, Dawid Kalkowski - Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Jacek Orych.

Krystyna Ambroziak to nauczyciel z najdłuższym stażem w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach. W placówce przy ul. Okólnej rozpoczęła pracę 1 września 1990 r. jako nauczyciel matematyki, a następnie informatyki, gdzie przepracowała łącznie 33 lata. Miała ku temu doskonałe podstawy. Ukończyła bowiem studia magisterskie na wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej oraz Studium Pedagogiczne w zakresie szkolnictwa zawodowego na tej samej uczelni. Zanim rozpoczęła edukacyjną przygodę w mareckiej oświacie, pracowała jako inżynier.

Potrafiła doskonale łączyć pracę zawodową z dalszym kształceniem. Pani Krystyna Ambroziak może się pochwalić ukończeniem dwusemestralnych studiów podyplomowych w zakresie Matematyka w Nowej Szkole. W 2000 r. uzyskała stopień nauczyciela mianowanego. Otrzymała również świadectwo ukończenia kursu dla oświatowej kadry kierowniczej, uzyskując kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska dyrektora oraz innych stanowisk w poszczególnych typach szkół i placówek.

Pani Krystyna Ambroziak angażowała się bez reszty w sprawy swojego przedmiotu, a także w funkcjonowanie całej szkoły, w tym również w zakresie obsługi informatycznej. Na przełomie XX i XXI wieku wniosła bardzo duży wkład w informatyzację placówki i zorganizowanie pierwszych pracowni komputerowych, które na bieżąco udoskonalała.

Od 1 września 2003 pełniła funkcję wicedyrektora szkoły. Sprawowała ją do 31 grudnia 2007 r., czyli dnia, w którym przeszła na emeryturę. Przez ponad 3 dekady dbała o uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 edukując 2 pokolenia mieszkańców Marek. Jej podopieczni wielokrotnie byli laureatami konkursów o zasięgu powiatowym i wojewódzkim, a także finalistami olimpiad przedmiotowych. Pani profesor jest nadal aktywna zawodowo. Do dziś jest pracownikiem szkoły jako nauczyciel świetlicy.

Pani Krystyna Ambroziak jest osobą obdarzoną ogromnym szacunkiem i zaufaniem współpracowników oraz uczniów. To osoba nieustająco otwarta na zmiany i nowe rozwiązania. Posiada umiejętności przywódcze – potrafi integrować grupę wokół celu i zadań, utrzymuje otwartą komunikację z nauczycielami, rodzicami i uczniami. Aktywnie słucha, nie okazuje zniechęcenia, kreuje atmosferę otwartej, pozytywnej komunikacji, posiada umiejętność efektywnego dzielenia się ogromną wiedzą. Całym sercem jest oddana pracy z dziećmi. Jest wzorem i inspiracją dla kolegów i koleżanek z pracy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Galeria

zdjecie: 131653
fot. 1
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry