Ministerstwo Zdrowia blokoje rozbudowę bardzo ważnego m. in. dla Mieszkańców Marek Szpitala Bródnowskiego.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 10 października 2023    14:23

Dwa nowe i nowoczesne budynki, blisko 50 nowych miejsc na oddziałach, w tym bardzo ważnym oddziale neurologii, w którym dziś pacjenci leżą na korytarzu z uwagi na brak miejsc – mogą nie powstać. Co ciekawe, nie chodzi o pieniądze, bo te w pełnym wymiarze 500 mln zł zabezpiecza samorząd województwa mazowieckiego. W ostatnim czasie odnotowuje się duży wzrost udarów, również osób w młodym wieku – na 10 000 przypadków na Mazowszu, ok. 5000 to te z Warszawy i najbliższej okolicy. Jak mówią specjaliści pierwsza godzina po udarze ma kolosalne znaczenie dla zdrowia pacjenta, późniejsza reakcja grozi śmiercią lub niepełnosprawnością. To oprócz nowotworów i zawałów serca najczęstszy powód śmierci w naszym kraju.

W obliczu tego wszystkiego negatywne stanowisko Ministerstwa Zdrowia wydaje się całkowicie niezrozumiałe.

https://www.wwl24.pl/ministerstwo-zdrowia-blokuje…/…

Galeria

zdjecie: 131656
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry