Przebudowa skrzyżowania Fabryczna/Piłsudskiego w Markach.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 19 października 2023    13:47

Na etapie tworzenia budżetu powiatu padły jasne deklaracje Starosty, że skrzyżowanie będzie przebudowane. Zabiegaliśmy o to z radną Ewa Rosa. Mamy koniec września i cisza. Jednak w międzyczasie złożyliśmy interpelację do Starosty z pytaniem, na jakim etapie są działania związane z przebudową? Odpowiedz – złożyłem pismo do Marszałka Województwo z prośbą o przebudowę. Nie ukrywam, że zaskoczyła nas taka postawa, bo deklaracje złożone w czasie tworzenia były jasne – zrobimy to. W następstwie tego złożyliśmy zapytanie do Marszałka wspólnie z Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski w kwestii przebudowywany ww. skrzyżowania. Stanowisko #mazowsze jest jasne – przebudowa jest po stronie #powiatwołomiński jako inicjatora/wnioskującego o przebudowę i na jego koszt. Zatem Panie Starosto – bierzemy się do roboty! Tego oczekują Mieszkańcy i kierowcy stojący codziennie w korkach na ulicy Fabrycznej. Likwidacja azylu (wysepki) realnie wpłynie na upłynnienie ruchu na skrzyżowaniu, z naciskiem na faktyczne wykorzystanie zielonej strzałki w kierunku Radzymina.

https://fb.watch/nzKMHIjgZy/ – MATERIAŁ VIDEO

Pytamy, czy Starosta wywiąże się z deklaracji przebudowy skrzyżowania Fabryczna/Piłsudskiego w naszym mieście?

„Podczas uchwalania tegorocznego budżetu Powiatu Wołomińskiego zapadła decyzja przebudowia skrzyżowania Fabryczna/Piłsudskiego w Markach. Wspomniana przebudowa zgodnie z deklaracjami Pana Starosty ma być przeprowadzona w tym roku budżetowym.

Warto podkreślić, że w odpowiedzi na interpelację, którą złożyliśmy wspólnie z radnymi sejmiku województwa mazowieckiego Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Krzysztof Strzałkowski do Marszałka Województwa Mazowieckiego wynika, że zgodnie z art. 25 ust. 2 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych przebudowa ww. skrzyżowania winna zostać zrealizowana staraniem i na koszt zarządcy drogi, który wystąpił z inicjatywą przebudowy skrzyżowania, tj. przez Powiat Wołomiński. Tak się składa, że z taką właśnie inicjatywą wystąpił Pan do Marszałka Województwa Mazowieckiego pismem z dnia 27 czerwca 2023 r. – pół roku po składanych na sesji Rady Powiatu Wołomińskiego deklaracjach i dzień przed odpowiedzią na naszą interpelację do Pana Starosty z dnia 15 czerwca 2023 r.

W związku z powyższym zwracamy sie do Pana Starosty z pytaniem, czy przebudowa skrzyżowania Fabryczna/Piłsudskiego w Markach zostanie zrealizowana, a co za tym idzie, czy wywiąże się Pan Starosta z deklaracji składanych na sesji Rady Powiatu Wołomińskiego?

Z góry dziękujemy Panu Staroście za wywiązanie się ze złożonych deklaracji, dotyczących przebudowy skrzyżowania Fabryczna/Piłsudskiego w Markach – zgodnie z oczekiwaniami Mieszkańców naszego miasta i kierowców korzystających z tego skrzyżowania.”

 

Galeria

zdjecie: 131668
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry