Skrzyżowanie Sosnowa/Żeromskiego/Piotra Skargi

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 19 października 2023    14:00

Od pewnego już czasu Mieszkańcy naszego miasta, w tym, a może przede wszystkim Mieszkańcy ul. Sosnowej i ulic przyległych zwracają uwagę na problem bezpieczeństwa na ww. skrzyżowaniu. Chodzi o przekraczanie dozwolonej prędkości na ul. Sosnowej, co stwarza zagrożenie na przejściu dla pieszych właśnie w sąsiedztwie wspomnianego skrzyżowania. 17 października na przejściu doszło do potrącenia dziecka i oczywiście przyczyny mogły być różne, niekoniecznie związane z prędkością przejeżdżających pojazdów. Niemniej jednak na prośbę Mieszkańców zwróciłem się z radną Ewa Rosa do Starosty o podejście działań, które poprawią bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ww. ulic. Niech specjaliści przyjrzą się tej lokalizacji i wypowiedzą się w kwestii bezpieczeństwa. Jestem uczestnikiem ruchu drogowego, który często porusza się ul. Sosnową, ale ciężko mi z perspektywy kierowcy wypowiedzieć się w tej sprawie. Zakładam jednak, że Mieszkańcy ul. Sosnowej i ulic przyległych mogą wiedzieć o wiele więcej, dlatego ich zgłoszenia, które do mnie trafiają traktuję poważnie.

Galeria

zdjecie: 131674
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry