W imieniu Powiatu Wołomińskiego zachęcam placówki oświatowe z terenu naszego powiatu

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 19 października 2023    16:50

W imieniu Powiatu Wołomińskiego zachęcam placówki oświatowe z terenu naszego powiatu (przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe) do udziału w akcji "Pomóż dzikom wrócić do lasu".

Akcja polega na przekazaniu uczniom wiedzy na temat zagrożeń związanych
z wolnożyjącymi dzikami, promowaniu zachowań proekologicznych, a także ma na celu przekazanie wiedzy nt. bezpiecznego zachowania się w kontakcie z dzikimi zwierzętami i uświadomienie przyczyn migracji zwierząt leśnych do miast i sposobów ograniczania tego zjawiska.

Akcja jest połączona ze zbieraniem żołędzi, które będą następnie przekazane Kołom Łowieckim (sugerujemy rozpoczęcie zbierania żołędzi jak najwcześniej).

Warunkiem udziału w ww. akcji jest przysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do 26 października 2023 r., do godz. 16.00. Zgłoszenie powinno zostać wysłane przez nauczycieli, uczących w danej placówce, na adres mailowy: zee.wos@powiat-wolominski.pl

Zakończenie akcji zbierania żołędzi przewidziano do 17.11.2023 r. Po tym terminie należy zgłosić do Starostwa Powiatowego w Wołominie chęć przekazania żołędzi dla Kół Łowieckich wraz z podaniem ilości żołędzi (w kg.) Informacje te zostaną przekazane Kołom Łowieckim i zostanie ustalona data odbioru żołędzi z placówki oświatowej.

Dla uczniów, którzy zbiorą najwięcej żołędzi przewidujemy upominki. Nagrodą dla trzech placówek (w kategorii przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe), które zbiorą największą ilość żołędzi będzie wybrana przez placówkę nagroda rzeczowa, o wartości do 1 000 zł.

Więcej na:https://samorzad.gov.pl/web/powiat-wolominski/akcja-pomoz-dzikom-wrocic-do-lasu
.

Galeria

zdjecie: 131675
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry