Kolejna edycja Szkoły Rodzenia dobiega końca

Ada Gajek UMMarki

 20 października 2023    11:13

Już dziś zapraszamy na zajęcia w przyszłym roku

Jesienna edycja zajęć z edukacji okołoporodowej dla rodziców, spodziewających się potomstwa dobiega końca

Druga tegoroczna edycja Mareckiej Szkoły Rodzenia  (MSR) ruszyła na początku września. Zajęcia odbywały się  raz w tygodniu, we czwartki w CAF3 przy ul. Fabrycznej 3. 26 października, będzie ostatnim dniem zajęć. W jesiennej edycji uczestniczyło 15 mareckich par, które przeszły 16 godzinny cykl zajęć. Na wczorajszym spotkaniu burmistrz Jacek Orych wręczył przyszłym rodzicom certyfikaty uczestnictwa w zajęciach oraz drobne upominki.

Wart podkreślenia jest fakt, że Marki, jako jedyna gmina z powiatu poza Wołominem, organizują bezpłatne zajęcia dla kobiet w ciąży i ich partnerów. Edukujemy, wspieramy i przygotowujemy do roli rodziców w szerokim spektrum – od karmienia i higieny noworodka, przez przysługujące rodzicom prawa aż po pierwszą pomoc czy chustonoszenie. Życzę Uczestnikom szkoły rodzenia samych szczęśliwych chwil w rodzicielstwie. – mówił Jacek Orych

Przyszli rodzice uczestniczyli w programie podzielonym na moduły tematyczne, które prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę. Były wykłady, pokazy, ćwiczenia. Nie zabrakło wiedzy z opieki nad maleństwem, zajęć z położną, fizjoterapeutą i psychologiem, były wykłady z prawa. Wszyscy szkoleniowcy dołożyli wszelkich starań, by przedstawić wiedzę zgodną z najnowszymi standardami w swej dziedzinie, skutecznie walcząc ze stereotypami, wpajanymi nam przez nasze mamy i babcie.

Już dziś zapraszamy na dwie edycje w 2024 roku – dodaje Ada Gajek z Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.

Szkoła rodzenia w tym roku po raz kolejny dofinansowana była z Narodowego Funduszu Zdrowia kwotą niespełna 12 tys. zł.

Zajęcia są finansowane z budżetu miasta Marki w ramach kontynuacji na lata 2022-2024 programu polityki zdrowotnej pn. „Program Polityki Zdrowotnej Gminy Miasta Marki na lata 2019–2021 w przedmiocie działań edukacyjnych dla przyszłych rodziców zamieszkujących Gminę Miasto Marki”. Na realizację miasto uzyskało dofinansowanie z NFZ. Zajęcia realizuje Fundacja "Zielone Pojęcie".

Galeria

zdjecie: 131676
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry