Do końca roku łowczy odstrzelą w Markach jeszcze 28 dzików

Tomasz Paciorek

 27 października 2023    09:06

W maju br. (decyzją nr 325/22 z dnia 8 listopada 2022 r.) Starosta Wołomiński wyraził zgodę na odstrzał redukcyjny dzików w Markach.

Redukcja dotyczy 60 sztuk i obowiązuje do 31.12.2023 r. Łowczy przygotowują specjalne nęciska, w których odbędzie się odstrzał. Nęciska powstają z dala od gospodarstw domowych.

Do tej pory pozbawiono życia 32 sztuki dzikich świń. Każdy zastrzelony dzik jest badany na obecność wirusa ASF.

Myśliwy, za zabitą zwierzynę musi zapłacić od 300 do 400 zł w zależności od wielkości. Obecnie można strzelać do dzików przez cały rok.

Źródło: UM. Decyzja Starosty wołomińskiego

Załączniki:

dzik.jpg

Galeria

zdjecie: 131681
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry