30 października 2023    14:24

Trzeci przetarg pozwolił na wyłonienie wykonawcy remontu odcinka chodnika przy Wspólnej.

To był jeden ze zwycięskich projektów z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Mieszkańcy zagłosowali za remontem chodnika po południowej części ul. Wspólnej. Dwa przetargi, ogłaszane w tym roku, zakończyły się fiaskiem. Oferty wykonawców znacząco przekroczyły budżet tego zadania.

W tej sytuacji, w porozumieniu z autorami projektu do MBO, zmodyfikowaliśmy zakres zamówienia. Trzeci przetarg obejmował remont najbardziej zniszczonego odcinka – od ulicy Brzozowej do ulicy Srebrnej. Wyniki trzeciego przetargu pokazały, że była to trafiona decyzja. Wpłynęła jedna oferta, która zmieściła się w kosztorysie.

Przetarg wygrała warszawska firma Dromato, która zrealizuje inwestycję za 191 tys. zł i udzieli pięcioletniej gwarancji. Inwestycja jest realizowana w formule „zaprojektuj i zbuduj”, co oznacza, że najpierw powstanie niezbędna dokumentacja, a następnie wykonawca wejdzie na plac budowy.

--------------

Więcej o inwestycjach, które zostały zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej

inwestycje.marki.pl

Galeria

zdjecie: 131684
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry