Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Markach

Emilia Wrzosek UMMarki

 3 listopada 2023    10:18

11 listopada będziemy obchodzić 105 rocznicę odzyskania Niepodległości.  Z tej okazji zapraszamy Państwa na uroczystości, które odbędą się w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego oraz przy Skwerze Pamięci Narodowej.

W związku z obchodami zaprosimy na wiele wydarzeń towarzyszących. Już w poniedziałek, 6 listopada Marecki Ośrodek Kultury zaprosi na koncert Studia Piosenki pt. Jest takie miejsce – Polska… Koncert przygotowała oraz poprowadzi Beata Kurda . Młodzi wokaliści zaprezentują utwory nawiązujące do wolnej Polski. Godzina 16.15, wstęp wolny.

10. listopada o godz.19.00 w MCER odbędzie się widowisko poetycko-muzyczne w reżyserii Agnieszki Lużyńskiej pt.:” Polska Moja Miłość”. Na scenie wystąpią uczniowie mareckich szkół przy akompaniamencie orkiestry Łukasza Wojakowskiego. 11 listopada tradycyjnie zaczniemy w MOK. O godz.15.00 Agnieszka Lużyńska będzie prezentować sylwetki prezydentów II Rzeczpospolitej, następnie zaśpiewamy wspólnie pieśni patriotyczne i poczęstujemy się „Tortem dla Niepodległej”.

O godz. 18.00 rozpoczniemy obchody patriotyczne pod Pomnikiem X Powieszonych gdzie złożymy wieńce i ułożymy ze zniczy białoczerwoną flagę . Po zakończeniu części oficjalnej zaprosimy na wojskową grochówkę serwowaną na miejskim targowisku.

Zapraszamy!

Załączniki:

1111.jpg

Galeria

zdjecie: 131689
zdjecie

Emilia Wrzosek

Emilia Wrzosek
UM Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry