8 listopada 2023    15:38

W hali MCER zagrają najlepsi w Europie korfbaliści

Jest popularny w Holandii, w Polsce – zaczyna się rozwijać. Mowa o korfballu (więcej w ramce). Tę dyscyplinę sportu w wykonaniu najlepszych drużyn będziemy mogli oglądać na własne oczy od 28 listopada do 2 grudnia w hali MCER. Wówczas w naszym mieście odbędzie się druga runda Europejskiej Ligi Mistrzów w korfballu (Korfball Champions League) 2023-2024.

Do naszego miasta przyjadą najlepsze europejskie drużyny z takich państw jak Anglia, Portugalia, Hiszpania i Czechy. Nasz kraj będzie reprezentował MKS Marcovia Marki – aktualny mistrz Polski. Drużyna będzie rywalizowała w grupie A z KCC Sokol Czeskie Budziejovice, NC Benfica Lisbona, Trojans KC Londyn oraz CK Valparadis Barcelona.

Do wielkiego finału w Herentals (Belgia), który odbędzie się 6-7 stycznia 2024 r., awansują jedynie zwycięzcy grup. Drużyny z miejsc: drugiego i trzeciego, zagrają w turnieju Challanger, który odbędzie się w niemieckim Bergisch Gladbach 4 i 5 lutego 2024 r.

Wstęp na mecze w hali przy Wspólnej 40 jest bezpłatny. Wejściówki będą dostępne w klubie MKS Marcovia Marki oraz kasach MCER.

Bardzo się cieszę, że tak prestiżowa impreza międzynarodowa zostanie zorganizowana w Markach. Liczymy, że na nasza nowoczesna hala i wsparcie kibiców pomogą nam w drodze do zwycięstwa. Naszym celem jest zakwalifikowanie się do rund finałowych – mówi Maciej Goławski, trener i sędzia międzynarodowy, były reprezentant Polski, zdobywca kilku tytułów mistrzowskich.

Dodaje, że jego największym marzeniem jest promocja tego nieznanego jeszcze powszechnie sportu wśród najmłodszych.

Korfball to jedyna zespołowa gra koedukacyjna, w której w jednej drużynie występują zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. To gra, którą możemy uprawiać na hali, boisku, plaży czy podwórku. Wierzę, że te mistrzostwa przyczynią się do zwiększenia popularności naszej sekcji dziecięcej korfballu MKS Marcovia Marki – zachęca Maciej Goławski.

MKS Marcovia Marki jest mistrzem Polski. W ramach klubu prowadzimy też zajęcia dla dzieci klas 4-6 w hali SP nr 5. Odbywają się one we wtorki (godz. 18.00-19.30) oraz w piątki (18.30-20.00). Zajęcia prowadzą trenerzy i zawodnicy międzynarodowi.

O korfballu

 Dyscyplina wywodzi się z Holandii i pod względem popularności jest tam na trzecim miejscu – po piłce nożnej i panczenach. W Holandii gra się całymi rodzinami. Celem gry jest zdobywanie punktów poprzez celny rzut do kosza. Zasadą jest, że w drużynie gra czerech mężczyzn i cztery kobiety. Nie można kozłować piłki ani się z nią przemieszczać.

Galeria

zdjecie: 131699
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry