Przesunięcie ogrodzenia przy Mareckim Ośrodku Kultury. Cd. sprawy. Pismo do UM

Tomasz Paciorek

 13 listopada 2023    19:02

Już w marcu tego roku, na posiedzeniu jednej z komisji Rady miasta Marki, sugerowałem przesunięcie ogrodzenia przy Mareckim Ośrodku Kultury i odsłonięcie tego terenu. Materiał wideo w tej sprawie kliknij TUTAJ

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla pieszych. Obecnie wąski chodnik na zakręcie niemal uniemożliwia minięcie się dwóch osób, zwłaszcza jeśli choć jedna z nich prowadzi wózek czy rower.

Przesunięcie ogrodzenia lub jego likwidacja pozwoli również zwiększyć widoczność kierowcom aut skręcających z al. Piłsudskiego w ul. Fabryczną. Zaraz za zakrętem jest przejście dla pieszych, które do momentu skrętu, jest niewidoczne dla kierowców. Przechodzący przez nie piesi także niemal do ostatniej chwili, nie mogą zobaczyć samochodu, choć są świadomi, że w każdej chwili może jakiś wyjechać zza zakrętu.

Równie ważną zaletą takiego rozwiązania jest usprawnienie wyjazdu z parkingu przy MOK-u, na którym panuje ciągły ruch. „Otwarcie” przestrzeni zapewni kierowcom doskonały widok na dotychczas niewidoczną część skrzyżowania, dzięki czemu wyjazd z parkingu stanie się dużo łatwiejszy, a tym samym bardziej bezpieczny.

Nie bez znaczenia są również estetyczne aspekty – odsłonięcie fasady zabytkowego budynku jakim jest MOK i nawiązanie do nowego zagospodarowania przestrzennego na przeciwległym rogu ulicy Fabrycznej.

Poniżej załączam pismo skierowane do Zarządu miasta Marki w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie Tomasz Paciorek 

 

Przykładowa próba wizualizacji po przesunięciu ogrodzenia

 

Aktualny stan

Galeria

zdjecie: 131701
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry