Alternatywna droga dojazdowa do cmentarza przy ul. Bandurskiego w Markach. Podpisz petycję

Tomasz Paciorek

 19 listopada 2023    21:45

 

Cmentarz parafialny przy ul. Bandurskiego został założony w 1917 roku na piaszczystych gruntach pozyskanych przez dawnych mieszkańców Marek. Pierwszy pogrzeb odbył się tutaj 19 października 1917 r. Pochowano wówczas 71 letnią Leokadię Grabowską.

Na cmentarzu przy ul. Bandurskiego spoczywa ponad 30 tys. zmarłych. Średnio, rocznie odbywa się tu około 400 ceremonii. Na Wszystkich Świętych na cmentarz do Marek przyjeżdżają rzesze mieszkańców, aby odwiedzić swoich bliskich zmarłych. I tu zaczyna się problem.

Ul. Bandurskiego, jako jedyna droga dojazdowa do cmentarza, staje się nieprzejezdna. Tworzą się gigantyczne korki. Wybudowane segmenty mieszkalne ograniczają jeszcze bardziej liczbę - i tak brakujących tutaj - miejsc parkingowych. Autobus nie ma możliwości zawracania. Kurczy się teren dla handlujących zniczami i wiązankami.

Zwrócę się do właściwych władz samorządowych Warszawy i Marek z petycją w sprawie rozbudowy ul. Suchocińskiej jako alternatywnej drogi dojazdowej do cmentarza przy ul. Bandurskiego w Markach. Zwrócę się także w sprawie zapewnienia wystarczającej ilości miejsc parkingowych, utworzenia linii autobusowej z dojazdem od ul. Suchocińskiej oraz stałych miejsc dla handlujących zniczami i wiązankami.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z całą petycją oraz do jej podpisania. Link do petycji kliknij 

TUTAJ

Proponowany dojazd ul. Suchocińską od strony Białołęki. Obecnie jest to droga publiczna. Dojazd od strony Białołęki zapewne zmniejszyłby korki w czasie nasilenia ruchu w okolicach cmentarza.

Załączniki:

suchocinska.jpg

Galeria

zdjecie: 131706
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry