Marki i jego mieszkańcy w okresie 20-lecia międzywojennego (1918-1939). Prelekcja historyczna. Zapraszamy!

START:    23 listopada 2023    18:00 Centrum Aktywności Fabryczna 3, Marki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 20 listopada 2023    13:42

 

Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga zaprasza na prelekcję historyczną do gościnnego Centrum Aktywności Fabryczna 3 w dniu 23 listopada (czwartek) o godz. 18.00.

Tematyka spotkania poświęcona będzie dziejom naszej miejscowości w okresie II Rzeczypospolitej.

Przedstawimy niepublikowane dotąd materiały archiwalne w postaci zdjęć, dokumentów historycznych związanych z wydarzeniami rozgrywajacymi się w owym czsie na terenie Marek i najbliższej okolicy. Poruszymy min. problematykę  mniejszości narodowych, funkcjonowania oświaty i szeroko pojętej kultury.

Prelekcję poprowadzi prezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik- Struga – Zbigniew Paciorek (na zdjęciu).

 

Serdecznie  zapraszamy

Załączniki:

zbp.jpg

Galeria

zdjecie: 131707
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry