Bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Okólnej i Głowackiego w Markach.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 21 listopada 2023    15:56

Skutecznie ograniczające widoczność kontenery na używaną odzież w obrębie skrzyżowania oraz brak przejścia dla pieszych na ul. Głowackiego. Na te kwestie zwracają uwagę Mieszkańcy naszego miasta, a dodatkową argumentacją do podjęcia działań jest bliskość Szkoły Podstawowej nr 14 i setki dzieci, które pokonują to skrzyżowanie w codziennej drodze do szkoły i ze szkoły, czy to pieszo, czy na rowerach. Z całą pewnością w pierwszej kolejności muszą zniknąć kontenery.

LINK DO VIDEO – https://fb.watch/ost9MJseCx/

Jak zapowiadałem, tak zrobiłem.

Dziś złożyłem pismo do Burmistrza naszego miasta w sprawie poprawy bezpieczeństwa w ciągu ul. Okólnej, ze szczególnym naciskiem na skrzyżowania z tą właśnie ulicą.

Chodzi o brak przejść dla pieszych m. in. na skrzyżowaniach z ulicami: Głowackiego, Kołłątaja, Staszica. Choć pierwotnie skupiałem się na ul. Głowackiego, to po zapowiedziach działań w tej sprawie otrzymałem szereg wiadomości od Mieszkańców z prośbą, o podjęcia działań w dużo szerszym zakresie.

Trudno nie zgodzić się z argumentami Mieszkańców – ul. Okólna jest jedną z najbardziej obciążonych ulic ruchem pojazdów w naszym mieście, szkoła podstawowa (ponad 1000 uczniów), przedszkola, gęsta zabudowa tej okolicy miasta, brak ścieki rowerowej, zdecydowanie niewystarczająca liczba miejsc parkingowych w sąsiedztwie szkoły, itd.

Bardzo liczę, że na poważnie rozpocznie się dyskusja na ww. temat, a następnie zostaną podjęte stosowne działania, które realnie poprawią bezpieczeństwo w ciągu ul. Okólnej.

Galeria

zdjecie: 131710
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry