Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26 XI 2023

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 24 listopada 2023    13:06

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26 XI 2023 (Święto Patronalne Akcji Katolickiej w Polsce).

W tym doniosłym dniu warto przypomnieć o rocznicy Intronizacji Chrystusa Króla Wszechświata w naszej świątyni, która miała miejsce 8 grudnia 2000 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronki naszego kościoła. W czasie uroczystej Mszy świętej odpustowej nastąpił akt oddania naszego miasta Chrystusowi Królowi przez władze samorządowe, podobne uroczystości odbyły się w pozostałych mareckich kościołach.

AKT INTRONIZACJI - 8 XII 2000

            Panie Jezu Chryste, Królu Wszechświata
My, przedstawiciele władzy samorządowej naszego miasta chcemy oddać Ci, Chryste, w Twoje władanie wszystkich mieszkańców Marek. Jesteśmy świadomi, że wielu z nich utraciło ufność w naukę Chrystusa - i w zaślepieniu - domaga się usunięcia Boskiego Zbawiciela ze swego życia i z życia publicznego. Traci wiarę w Boga. Następstwem tego jest uwolnienie się od zasad i norm, według których osądzano i oceniano dawniej moralną wartość życia osobistego i publicznego.

            Postępująca laicyzacja odwodzi pojedynczego człowieka, rodzinę, państwo od ożywczego i dobroczynnego wpływu Boga i Kościoła.

            Uznajemy, że głównym złem, z powodu którego świat współczesny popada w duchowe i moralne bankructwo jest odrzucenie nadanego przez Chrystusa prawa prawdy oraz prawa miłości. Jesteśmy przekonani, że ratunek dla współczesnego człowieka znajduje się w czci Chrystusa jako Króla, w uznaniu uprawnień wynikających z władzy, jaką On sprawuje.

            Jezu Chryste, Królu Wszechświata spraw, abyśmy byli sumienni i roztropni w wykonywaniu wziętych na siebie obowiązków. Spraw, aby Twoje światło rozświetliło nasze drogi, abyśmy nie zagubili granic między słusznym użyciem władzy a jej nadużyciem. Niech u progu Trzeciego Tysiąclecia Chrześcijaństwa, w roku łaski Wielkiego Jubileuszu, Ewangelia stanie się źródłem żywej wiary na co dzień.

Jezu, jesteś Królem!
Jezu, jesteś naszym Królem!
Jezu, jesteś moim Królem!
Daj mi poznać wolę Twoją,
Panie! Oto jestem!

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, błogosław naszemu Miastu!

Marki, 8 grudnia 2000 roku, dla uczczenia Roku Wielkiego Jubileuszu 2000 lat Chrześcijaństwa.

Jak co roku w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, o godzinie 9.00, będzie sprawowana Msza święta, pod przewodnictwem JE Biskupa Marka Mendyka, bpa Diecezji Świdnickiej, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej w Polsce (transmitowana będzie przez pierwszy program Polskiego Radia oraz Radio Maryja).

W wielu miejscach Polski, w 7. Rocznicę Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, przejdzie Orszak Chrystusa Króla. Główne obchody odbędą się w Krakowie-Łagiewnikach. W Warszawie orszak wyruszy po Mszy świętej sprzed Archikatedry o godzinie 13.30. Szczegóły uroczystości na plakacie. Zapraszamy do czynnego udziału w uroczystościach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kościele parafii św. Izydora Oracza po Mszy świętej o godzinie 12.00 przed Najświętszym Sakramentem wierni odnowią Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Wszyscy jesteśmy wezwani do rozszerzania Królestwa Chrystusowego krocząc nie szeroką drugą tryumfalizmu, lecz wąska drogą krzyża. Czy o tym pamiętamy w naszym  codziennym życiu?

Opracował Marek Kroczek, prezes Akcji Katolickiej Marki

Ikona wpisu za: www.pch24.pl, plakat za: www.dzielointronizacji.pl, dostęp:.23.11.2023

Galeria

zdjecie: 131721
fot. 1
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry