Odblaskowy Przedszkolak

Ada Gajek UMMarki

 5 grudnia 2023    13:13

Tym razem nauka poprzez zabawę zawitała do Przedszkola Miejskiego nr 1.

W dniach 27.11 – 01.12.2023 w Przedszkolu Miejskim nr 1 „Wesoły Skrzat” w Markach odbyło się spotkanie w ramach programu „ODBLASKOWY PRZEDSZKOLAK”, które poprowadził Pan Paweł Paczek – koordynator do spraw bezpieczeństwa miasta Marki. Program miał na celu omówienie zasad bezpieczeństwa poruszania się w ruchu drogowym.

Pan Paweł Paczek w sposób dokładny, ciekawy a przede wszystkich profesjonalny przekazał dzieciom bezcenną wiedzę i niezbędne wskazówki jak być bezpiecznym użytkownikiem dróg. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak właściwie i zgodnie z przepisami poruszać się pieszo i rowerem pod opieką osoby dorosłej. Zdobywały praktyczną wiedzę jak właściwie zachować się w pobliżu i na przejściach dla pieszych. Podopieczni poprzez zabawę uczyli się zasad bezpieczeństwa. Nasze sale zostały zamienione w ulice, na których pojawiły się znaki drogowe i sygnalizacja świetlna. Przedszkolaki przebrane w stroje samochodów zwinnie poruszały się po zaaranżowanych salach przestrzegając zasad ruchu drogowego. W przeciągu tego aktywnego tygodnia prawie 220 wychowanków, zostało zachęconych do noszenia odblasków, które w czasie jesienno-zimowym mogą uratować nam życie.

Ten ważny temat wraca do nas jak bumerang co roku ale wiemy , że profilaktyka bezpieczeństwa jest bardzo ważna.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Jackowi Orychowi za finansowanie projektu
i dbanie o bezpieczeństwo przedszkolaków w naszym mieście. Panu Piotrowi Grubkowi – prezesowi Mareckich Inwestycji Miejskich za opiekę nad Mobilnym Miasteczkiem Ruchu Drogowego, a przede wszystkim Panu Pawłowi Paczkowi za stworzenie projektu.

Galeria

zdjecie: 131756
fot. 1
fot. 2
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry