Mamy dużą dotację, będą niższe rachunki

Ada Gajek UMMarki

 5 grudnia 2023    13:15

Otrzymaliśmy 3,8 mln zł na modernizację oświetlenia ulicznego

Takie materiały piszemy z dużą przyjemnością. Dziś (4 grudnia) zostały ogłoszone wyniki kolejnego naboru z Rządowego Funduszu Polski Ład. Był on w całości dedykowany inwestycjom w energooszczędne oświetlenie ulic, stąd nazwa „Rozświetlamy Polskę”. Z tego źródła otrzymamy 3,8 mln zł.

Dużą część oświetlenia naszego miasta stanowią stare lampy, przede wszystkim sodowe. Jakość oświetlenia pozostawia wiele do życzenia, rachunki za energię nie są niestety niskie.

Po wymianie starych opraw oświetleniowych na nowe będzie jaśniej, bezpieczniej, bardziej ekologicznie i mniej zapłacimy za prąd – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Nasz wkład własny to 950 tys. zł. Dotacja powinna więc pokryć około 80 proc. kosztów tej inwestycji. Przetarg na realizację robót ogłosimy najpóźniej w ciągu dziewięciu miesięcy od dnia udostępnienia wstępnej promesy.

To kolejna dotacja, którą otrzymuje nasze miasto. Niedawno informowaliśmy o zdobyciu 13 mln zł na zamianę dróg gruntowych na asfaltowe oraz 3 mln zł m.in. na place zabaw. Mamy także zagwarantowane ponad 10 mln zł na modernizację ulicy Ząbkowskiej (niedawno podpisaliśmy umowę z wykonawcą inwestycji) oraz 4 mln zł na budowę ulicy Wilczej (przetarg w toku). Wykorzystaliśmy również ponad 4 mln zł na remont zabytkowych kamienic Briggsów.

-------------

Więcej o inwestycjach, które zostały zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej

inwestycje.marki.pl

Galeria

zdjecie: 131757
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry