III Memoriał Bożeny Markiewicz

START:    15 grudnia 2023    14:00 Hala sportowa MCER

Paweł Pniewski Marcovia UMMarki ZS1 MCER

 15 grudnia 2023    11:20

Zapraszamy na turniej, upamiętniający jedną z najbardziej utytułowanych polskich piłkarek ręcznych. Memoriał Bożeny Markiewicz to już stały punkt w sportowym kalendarzu wydarzeń. Od 15 do 17 grudnia w hali sportowej MCER odbędzie się trzecia edycja turnieju piłki ręcznej. Jest to impreza ogólnopolska. Około 200 zawodniczek będzie rywalizowało w kategorii „Młodziczka”. Rangę wydarzenia podniesie obecność reprezentantek Kadry Województwa Mazowieckiego i Świętokrzyskiego. Jest to doskonała okazja to obejrzenia w akcji najlepszych zawodniczek z rocznika 2009 – 2010 w Polsce.

Rywalizacja sportowa w ramach Memoriału rozpocznie się w piątek, 15 grudnia, o godzinie 14:00 na hali sportowej MCER. Zapraszamy!

Harmonogram:
15 grudnia (piątek)
14:00-20:00 mecze eliminacyjne
16 grudnia (sobota)
8:00-20:00 mecze eliminacyjne
17 grudnia (niedziela)
8:00-14:00 mecze finałowe
14:00 zakończenie Memoriału, wręczenie pucharów oraz medali.

Memoriał upamiętnia wybitną polską szczypiornistkę, reprezentantkę kraju, trenerkę i nauczycielkę wychowania fizycznego. Bożena Markiewicz rozegrała w kadrze naszego kraju ponad 240 spotkań. Po zakończeniu kariery przyczyniła się do powstania sekcji piłki ręcznej dziewcząt w Markach. Była też nauczycielem w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II.


Bożena Markiewicz (zd. Gniedziuk) 1961-2014

Mieszkanka Marek, nauczycielka wychowania fizycznego, trenerka, wybitna szczypiornistka urodziła się 4 sierpnia 1961 roku w Warszawie.

W 1979 roku ukończyła L Liceum Ogólnokształcące im. Ruy Barbosy w Warszawie, a w 1983 roku uzyskała dyplom trenera piłki ręcznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Uważana za jedną z najlepszych polskich piłkarek ręcznych lat 80. W karierze sportowej broniła barw MKS Praga, AZS AWF Warszawa, Skry Warszawa, Via Veny Warszawa, Oslo Haugerud, IK Vestar Oslo oraz luksemburskiego Rumelange. Występowała na pozycji obrotowej.

Swój pierwszy mecz w biało-czerwonych barwach rozegrała jako szesnastolatka w kategorii juniorek. W karierze seniorskiej reprezentując Polskę rozegrała aż 241 spotkań, co jest rekordem w historii polskiej piłki ręcznej. Imponuje również znakomitym wynikiem bramkowym, których w reprezentacyjnej karierze zdobyła 398. Siedmiokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Świata grupy A i B. W roku 1985 wywalczyła wicemistrzostwo kraju, a w 1995 roku zdobyła Puchar Polski.

Po raz ostatni w koszulce z orłem na piersi zagrała 24 czerwca 1992 roku w Konstancy w spotkaniu z Rumunią. Zdobyła wtedy 2 bramki.

Po zakończeniu kariery sportowej została trenerką oraz nauczycielką wychowania fizycznego. Trenowała zawodniczki UKS Varsovia oraz przyczyniła się do powstania sekcji piłki ręcznej dziewcząt w Markach, która w ramach Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki odnosi duże sukcesy na Mazowszu.

W latach 2000 - 2014 była nauczycielem w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach, gdzie dała się poznać jako wybitny pedagog, dobra koleżanka oraz jak mówią o niej sami nauczyciele: "dobry duch szkoły".

Galeria

zdjecie: 131764
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry