Nowa aplikacja mobilna dla naszych mieszkańców

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 29 grudnia 2023    13:48

Z mobilnej aplikacji mieszkańcy Marek będą mogli korzystać już od nowego roku. Korzystanie z aplikacji będzie bezpłatne. 

Dzięki nowej aplikacji wiele rozproszonych dotychczas usług na różnych stronach internetowych będzie można realizować za pośrednictwem jednej aplikacji. Umożliwi ona pobranie harmonogramu wywozu odpadów (moduł „Kiedy odpady” zastępujący dotychczasową aplikację „Kiedy wywóz”), zgłaszanie usterek w przestrzeni publicznej (moduł „Zgłoszenia” zastępujący serwis „NaprawmyTo.pl”).

W aplikacji mMieszkaniec znajdzie się również moduł „Ogłoszenia”, dzięki któremu dostępne będą najważniejsze informacje z Marek dotyczące np. aktualnych wydarzeń sportowych, kulturalnych, remontów, zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej, zamknięciu ulic czy awariach. Informacje te wysyłane są też w formie powiadomień do użytkowników aplikacji (aplikacja umożliwia rezygnację z otrzymywania powiadomień i wybór informacji, które użytkownik chce otrzymywać w takiej formie). Kolejnymi funkcjonalnościami będą: prezentacja budżetu miasta w formie infografik, moduł do prowadzenia konsultacji społecznych oraz przekierowania na strony Mareckiego Budżetu Obywatelskiego oraz Mareckiej Karty Mieszkańca.

Mieszkańcy Marek znajdą aplikację w sklepach na swoich urządzeniach mobilnych pod nazwą: mMieszkaniec. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe. To funkcjonalne narzędzie posłuży nam wygodnej komunikacji pomiędzy mareckim samorządem i mieszkańcami  – informuje burmistrz Jacek Orych.

Aplikacja jest bezpłatna. Można pobrać ją ze sklepu GooglePlay i AppStore. Dzięki niej mieszkańcy mogą między innymi: brać udział w konsultacjach społecznych, zgłaszać sprawy wymagające interwencji, zapoznać się z czytelną prezentacją budżetu samorządu (moduł „BudżetyJST”), a także być na bieżąco z tym, co dzieje się w mieście. Z usług mogą korzystać osoby, które ukończyły 13. rok życia.

Jednocześnie informujemy, że z końcem 2023 roku kończymy współpracę z serwisami „Kiedy Wywóz”, „Na co idą moje pieniądze” oraz „NaprawmyTo.pl”. Zgłoszone do tego czasu za pośrednictwem portalu NaprawmyTo.pl usterki w infrastrukturze miejskiej zostaną przekazane do odpowiednich wydziałów mareckiego ratusza.  

Pamiętajmy, że aplikacja nie służy do obsługi zdarzeń, które wymagają natychmiastowej reakcji, np. zgłoszeń wypadków drogowych, czy zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu. W takim przypadku należy skorzystać z telefonów alarmowych – przypomina Sekretarz Miasta Marki Anna Marchlik.

Galeria

zdjecie: 131780
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry