Przesunięcie 2 słupów energetycznych. Prośba mieszkańców ul. Leopolda Lisa Kuli

Tomasz Paciorek

 15 stycznia 2024    13:19

W ślad za spotkaniem z mieszkańcami ul. Leopolda Lisa Kuli nr 85B i 85C  w dniu 11.01.2024 r. złożyłem do tutejszego urzędu pismo w sprawie rozpatrzenia możliwości przesunięcia 2 słupów energetycznych utrudniających, a wręcz uniemożliwiających dziś swobodny dojazd do ww. posesji. 

Obecnie pierwszy słup mocno ogranicza dojazd do posesji samochodów o większych gabarytach w tym wozów asenizacyjnych czy też odbierających śmieci.

Drugi słup całkowicie uniemożliwia wycofanie się samochodów dostawczych z powodu braku możliwości zawrócenia. Utrudnia to mieszkańcom normalne funkcjonowanie w gospodarstwie domowym; np. z powodu braku możliwości bezpośredniego dojazdu do posesji. Z pojemnikami na śmieci mieszkańcy chodzą ponad 150 m. Słup widoczny na ww zdjęciach na skutek upływu czasu i oddziaływań atmosferycznych, a także uszkodzeń mechanicznych grozi zawaleniem, a tym samym zagraża bezpieczeństwu mieszkańców tej okolicy.

Dojazd do posesji stanowi droga gruntowa, która przez znaczną część roku jest nieutwardzona i pełna dziur. Podczas opadów deszczu czy roztopów jest pełna kałuż i nierówności.

Przesunięcie wyżej wymienionych słupów w inne miejsce, dogodne dla lokalnego transportu, zlikwidowałoby wiele dotychczasowych uciążliwości.

O to proszą mieszkańcy.

Galeria

zdjecie: 131827
fot. 1
fot. 7
fot. 9
fot. 11
fot. 12
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry