Była taka fabryka w Markach...

START:    19 stycznia 2024    18:00 Centrum Aktywności Fabryczna 3, Marki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 15 stycznia 2024    23:57

 

Zapraszamy Państwa na kolejną, comiesięczną prelekcję historyczną, dotyczącą dziejów naszej, małej ojczyzny - Marek.  

Tym razem będziemy wspominać Fabrykę Okładzin Ciernych w Markach, która w szczytowym okresie swojego rozwoju zatrudniała 3 500 pracowników.

Prelekcję, którą poprowadzi Zbigniew Paciorek prezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga wraz z zaproszonymi gośćmi - byłymi pracownikami FOC Marki. Pokażemy kilkadziesiąt archiwalnych już fotografii ukazujących początki i rozwój fabryki.

Nasze spotkanie – mamy nadzieję – przyczyni się do uporządkowania wiedzy o interesującej nas tematyce i do przygotowania opracowania w formie rozbudowanego artykułu, który być może opublikujemy na łamach tomu III Rocznika Mareckiego.

Prelekcja odbędzie się w Centrum Aktywności Fabryczna 3 (CAF) w dniu 19 stycznia 2024 r. (piątek) o godz. 18.00.

Tradycyjnie, jak co miesiąc, pośród uczestników spotkania, zostaną rozlosowane upominki książkowe, tematycznie związane z historią naszego miasta. 

Zapraszamy!

 

Galeria

zdjecie: 131829
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry