HISZPAŃSKIE HISTORIE MIŁOSNE

START:    8 lutego 2024    17:00 MareCKI Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego, ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki

Antonina Van Dessel MOK

 23 stycznia 2024    15:28

„Hiszpańskie historie miłosne. Muzyczna podróż z Asturii do Murcji”

Agata Bartman i Radosław Krysiński to duet śpiewaczki operowej z gitarzystą. Łączą w sobie pasję do muzyki klasycznej, ludowej, latynoskiej i flamenco. Koncert, który przygotowali, to niezwykłe widowisko złożone z muzyki, tańca i intrygujących opowieści z Półwyspu Iberyjskiego. Wybierzemy się w podróż po różnych rejonach Hiszpanii, by usłyszeć pieśni o miłości. Stanowią one połączenie muzyki klasycznej z ludową, rdzenną twórczością i znanymi melodiami. Nie zabraknie żywiołowości i hiszpańskiego temperamentu, będzie też chwila na nostalgię i refleksję. W programie usłyszymy utwory znanych kompozytorów hiszpańskich, takich jak Manuel de Falla, Fernando Obradors i Joaquin Rodrigo.

Informacje o artystach

Agata Bartman – edukację muzyczną rozpoczęła od gry na skrzypcach i na fagocie. W 2022 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie śpiewu. Obecnie studiuje śpiew solowy na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Joanny Kozłowskiej. W wykonywanych utworach dzieli się ze słuchaczami swoją wrażliwością, lubi eksperymentować i wychodzić poza kanony muzyki poważnej. Pasjonatka językoznawstwa i muzykologii, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Radosław Krysiński – gitarzysta, muzyk, pedagog, aranżer muzyczny, podróżnik. Uczeń prof. Bogusława Przybylskiego i prof. Jacka Mazurka w klasie gitary klasycznej. Muzyczne inspiracje czerpie głównie z podróży oraz wspólnego muzykowania z lokalnymi artystami. W wykonywanej przez siebie twórczości umiejętnie łączy warstwę muzyczną i emocjonalną, tworząc w ten sposób specyficzny rodzaj muzycznej więzi między artystą a słuchaczem.

bezpłatne wejściówki – odbiór w sekretariacie MOK, ul. Fabryczna 2, tel. 22 781 14 06, www.mokmarki.pl

Galeria

zdjecie: 131841
zdjecie

Antonina Van Dessel

Antonina Van Dessel, współpracuje z portalem od 2020 r. i zajmuje się tematami związanymi z kulturą, a w szczególności z wydarzeniami Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry