Kolejny etap projektu wybranego w MBO

Ada Gajek UMMarki OSP

 31 stycznia 2024    13:12

Strażacy podpisali umowę na finansowanie zakupu samochodów

Dziś Burmistrza Marek Jacek Orych, Skarbnik miasta – Beata Orczyk, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Markach oraz Skarbnik OSP – Paweł Jakubowski  podpisali umowę na doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach w lekki samochód kwatermistrzowski oraz pojazd ATV. Jest to zwieńczenie zeszłorocznej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO), w której to w kategorii zadań twardych wygrała propozycja „Bezpieczna gmina razem z OSP w Markach”. Projekt złożony został przez Antoniego Gajo i Pawła Jakubowskiego - druhów z OSP - a następnie wybrany w głosowaniu mieszkańców jako zwycięski.  Pomysł strażaków uzyskał rekordową liczbę głosów od mieszkańców – 1233 głosy.

Kwota na jaką opiewa umowa to przewidziane na etapie składania projektu 555 tys. złotych. Sprzęt jaki zostanie zakupiony jest niezbędny do wsparcia działań ratowniczo-gaśniczych, zabezpieczeń miejskich imprez i wydarzeń sportowych oraz do prowadzenia działań prewencyjno-szkoleniowych z mieszkańcami Marek. Dynamiczny rozwój naszego miasta oraz bieżące wydarzenia na świecie ukazują bardzo szeroki zakres działań w zakresie bezpieczeństwa z którym jako gmina musimy się mierzyć.

Zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego umożliwi bezpieczny transport maksymalnie 9 osób oraz dodatkowego ładunku. Przedział osobowy wyposażony w dodatkowy sprzęt planistyczny i łącznościowy umożliwi utworzenie mobilnego punktu sztabowego podczas działań ratowniczych, a podczas zabezpieczeń wszelkich wydarzeń miejskich pojazd może stanowić punkt udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach oraz prowadzenia działań szkoleniowych i prewencyjnych z zakresu bezpieczeństwa. Pojazd ten pozwoli w znacznym stopniu odciążyć podstawowy samochód użytkowany przez OSP, który w głównej mierze przeznaczony jest do prowadzenia działań ratowniczych, których z każdym rokiem jest coraz więcej - podkreśla prezes OSP Marcin Brzeziński.

Pojazd ATV przeznaczony będzie do terenowego wsparcia działań ratowniczych. Wiele wydarzeń sportowych odbywa się wzdłuż ulic naszego miasta oraz odcinków leśnych do których nie ma dostępu samochód osobowy. Zakup pojazdu umożliwi szybkie i sprawne działanie na trudno dostępnych terenach.


Dzisiejsza finalizacja projektu MBO pozwoli na efektywniejsze i przede wszystkim samowystarczalne działanie jednostki w zakresie zarówno ochrony i dbania o bezpieczeństwo mieszkańców gminy jak również w przypadku organizowanych i współorganizowanych przez miasto imprez i wydarzeń sportowych (np. Dni Marek, Zakończenie Lata, Nocny Marek, Memoriał Bercika, Spartakiada Rodzinna) - dodaje Burmistrz Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 131851
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry