Miejski żłobek - kolejny krok

Ada Gajek UMMarki

 31 stycznia 2024    16:47

Projektujemy inwestycję przy ul. Zygmuntowskiej

Dziś (31 stycznia) radni naszego miasta pochylą się nad zmianami do budżetu. Jednym z najważniejszych tematów jest wprowadzenie do niego punktu dotyczącego wykonania projektu budowlanego publicznego żłobka z oddziałami przedszkolnymi przy ul. Zygmuntowskiej w Markach. Będzie to pierwsza część kompleksu edukacyjnego, który chcemy wybudować w południowej części Marek. Wykonanie projektu żłobka jest niezbędne do tego, by w kolejnym etapie ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych. 

Będzie to kolejna ważna i potrzebna inwestycja w naszym mieście. Według prognoz Urzędu Statystycznego w Warszawie przygotowanej dla naszego województwa do 2040 roku Marki znajdą się na podium, jeżeli chodzi o dynamikę przyrostu mieszkańców. Liczba naszych obywateli zwiększy się do tego czasu o prawie 30 proc. Dobrą i bardzo konkretną ilustracją są dane za 2023 r. – w ciągu 12 miesięcy urodziło się 363 najmłodszych mieszkańców Marek. To po prostu obliguje nas do budowy nowych placówek edukacyjnych - informuje Jacek Orych, Burmistrz Marek. 

Mamy już zagwarantowaną część finansowania budowy żłobka. W tej kadencji uzyskaliśmy ponad 6 mln zł dofinansowania z Krajowego Programu Odbudowy (KPO). Te pieniądze pomogą w realizacji obiektu przy ul. Zygmuntowskiej. Docelowo w tej lokalizacji ma powstać znacznie większy kompleks edukacyjny, w którego skład wejdzie nowa szkoła podstawowa z zapleczem sportowym: halą i boiskami. Wstępnie zakładamy, że będzie to obiekt dla 1200 dzieci, czyli pod tym względem porównywalny z MCER.

Galeria

zdjecie: 131852
fot. 1
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry