Nowe przystanki w Markach już nie takie nowe...

Tomasz Paciorek

 4 lutego 2024    23:50

 

Na ostatniej sesji Rady Miasta Marki zwróciłem się do Zarządu miasta z apelem o podjęcie stosownych działań mających na celu jak najszybsze zabezpieczenie uszkodzonych i niszczejących wiat przytankowych. Szczegóły w materiale filmowym.

*****************************************************************************************************************

Pod koniec 2022 r. w Markach wzdłuż al. Piłsudskiego zamontowano 10 nowych wiat przystankowych. W następnym roku kolejne 11. Na ten cel z pieniędzy podatników miasto wydało ponad 900 000,00 zł

Dziś połowa z tych przystanków jest w mniejszym lub większym stopniu zniszczona. Znaczna ich część została zdewastowana przez chuliganów - ale też stwierdzono, że jedna szyba przystankowa pękła na skutek naprężenia, kolejna zaś została zbita przez nieostrożnego pracownika podkaszającego kosą spalinową trawę wokół konstrukcji.

Przystanki mają wybite szyby wewnętrzne i zewnętrzne, powyrywane kable elektryczne. Uszczelki od witryn reklamowych wiszą niczym małpie ogony. Niezabezpieczone przed wilgocią taśmy led oraz niezabezpieczone sterowniki do tych taśm narażone są na dalszą destrukcję. Przystanki są przystosowane do podłączenia pod oświetlenie. Kiedyś trzeba będzie słono zapłacić za naprawienie zdewastowanej i powyrywanej instalacji elektrycznej. Niektóre z przystanków zaczynają już rdzewieć! 

11 przystanków zostało zamontowanych w listopadzie 2022 r. 10 w lipcu 2023 r. 

 

Lista uszkodzonych przystanków. Stan na 3.02.2024 r. 

1. Graniczna 01 w stronę Warszawy

2. Hallera 01 w stronę Warszawy

3. Pustelnik 01 w stronę Warszawy

4. Słoneczna 01 w stronę Warszawy

5. Szkolna 01 w stronę Warszawy

6. Fabryczna 02 w stronę Radzymina

7. Ratusz 02 w stronę Radzymina

8. Pustelnik 02 w stronę Radzymina

9. Słoneczna 02 w stronę Radzymina

10. Graniczna 02 w stronę Radzymina

Galeria

zdjecie: 131861
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry