Mazowsze wystąpi w MCER

Tadeusz Markiewicz UMMarki MCER

 6 lutego 2024    11:34

„Mazowsze” to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który od ponad 75 lat prezentuje polski folklor na całym świecie. Koncerty Mazowsza są przepiękne, energetyczne widowisko przeznaczone jest dla widza w każdym wieku.

Kalejdoskop Barw Polski – to niezwykły koncert będący kwintesencją działalności zespołu. Koncert to wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski. Prezentują one folklor wsi i miasteczek, ale często są to także tańce narodowe, które „Mazowsze” ma w swoim repertuarze. Podczas koncertu widzowie mogą wraz z artystami „Mazowsza” przemierzyć całą Polskę. Poznać nie tylko charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę, ale również przyjrzeć się pięknie wykonanym i zdobionym kostiumom.

Koncert jest bezpłatny ale obowiązują wejściówki, które już od 9 lutego można odbierać w kasach Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej 40 i w Centrum Aktywności ul. Fabryczna 3. Obowiązuje limit maksymalnie 5 wejściówek.

Zapamiętaj tę datę - 22 lutego 2024 r. godz.19.00, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne.

Na koncert zapraszają: Zarząd Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Jacek Boniecki Dyrektor PZLPiT "Mazowsze".

Koncert organizowany jest z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego i 100-lecia Gminy Marki.

Galeria

zdjecie: 131863
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry