Nie można przespać szansy na rozwój gmin powiatu wołomińskiego!

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 9 lutego 2024    13:56

Większość samorządów na terenie Mazowsza ma już za sobą procedowanie uchwał w sprawie Planu zrównoważonej mobilności miejskiej dla metropoli warszawskiej 2030+ (SUMP). Dziwi więc fakt, że jako jednen z nielicznych samorządów nie mieliśmy okazji pochylić się nad wspomnianą uchwałą. Powinna ona zostać skierowana przez Starostę pod obrady Rady Powiatu, ale jak się okazuje utknęła na poziomie Zarządu Powiatu. To bardzo ważny dokument, który otwiera drogę do funduszy unijnych z nowej perspektywy. Fundusze to szansa na rozwój Powiatu i wiele przyszłych, potrzebnych inwestycji.

W związku z powyższym wspólnie z Radną Ewa Rosa pytamy Starostę w drodze interpelacji, dlaczego do tej pory nie skierował stosowanej uchwały pod obrady Rady Powiatu? Czy ma to nastąpić, a jeśli tak to kiedy? Za chwilę czas aplikować o dofinansowania, więc nie wiemy skąd ta opieszałość.

Galeria

zdjecie: 131870
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry