Konsekracja Świętemu Józefowi

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 13 lutego 2024    17:04

Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zachęca do podjęcia 33-dniowych rekolekcji prowadzących do zawierzenia się Świętemu Józefowi.

Od 15 lutego do 18 marca 2024 r. rozpocznie się kolejna edycja 33-dniowych rekolekcji odprawianych indywidualnie w domach na podstawie książki pt. „Konsekracja Świętemu Józefowi” autorstwa marianina o. Donalda H. Callowaya. Rekolekcje koordynuje kaliskie sanktuarium.

Zapraszamy do przejścia tą duchową drogą rekolekcji prowadzących do konsekracji, czyli oddania się pod szczególną opiekę św. Józefa. To poświęcenie życia Opiekunowi Świętej Rodziny, co wiąże się też z pragnieniem, aby jego wzór przenikał naszą codzienność. Widzimy ogromne zainteresowanie, ludzie pragną oddawać się w opiekę św. Józefa, wiedząc jak wielkim jest orędownikiem danym całemu Kościołowi- podkreśla ks. dr prał. Jacek Plota kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W domu codziennie przez 33 dni uczestnicy rekolekcji podejmują kolejne rozważania zgodnie ze wskazaną publikacją.

Już ponad dwa tysiące osób zawierzyło się w ten sposób Opiekunowi Świętej Rodziny.

Książkę, na podstawie której można indywidualnie odprawić rekolekcje, prowadzące do konsekracji, można zamówić pod numerem telefonu 797 630 389.

 

Ludzie chcą mieć potężnego patrona, opiekuna i orędownika. Myślę, że przyczynia się do tego sytuacja zagrożenia wojną, ale też niepokojów w związku z działaniami podejmowanymi przez obecnie rządzących w Polsce. Szukają pomocy u św. Józefa, aby mieć wsparcie duchowe w czasach walki o zachowanie wiary w sercach, walki o należne miejsce Pana Boga w życiu rodzinnym, społecznym, narodowym.

On jest nam dany na trudne czasy, które mają nadejść. Tak proroczo napisał św. Jan Paweł II w Redemptoris custos, adhortacji o św. Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła- zaznacza ks. prał. Jacek Plota, kustosz sanktuarium.

 

Wiele osób uczestników poprzednich edycji rekolekcji, wcześniej dokonało też oddania Matce Bożej, odprawiając 33-dniowe rekolekcje na podstawie „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grigniona de Montfort. Ludzie są bardzo zaniepokojeni, szukają orędownictwa, pomocy także u św. Józefa.

Forma 33 dniowego przygotowania do zawierzenia jest bardziej wymagająca. Uroczyste zakończenie rekolekcji odbędzie się w kaliskim Sanktuarium 19 marca w uroczystość św. Józefa. O godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza św. ze wspólnym wypowiedzeniem aktu konsekracji. Osoby, które podejmą drogę rekolekcji i osobiście przybędą na uroczystość konsekracji, otrzymają pamiątkowy medalion dotknięty o cudowny obraz św. Józefa Kaliskiego, oraz obrazek z modlitwą ku czci św. Józefa do codziennego odmawiania.

Owoc lat świętych

Narodowe Sanktuarium w Kaliszu zaprasza do odbycia rekolekcji, zgodnie też ze wskazaniem ich autora, przed uroczystościami ku czci św. Józefa, czy też Świętej Rodziny. Stąd w kaliskim sanktuarium odbywają się przed: 19 marca (uroczystość św. Józefa), 1 maja (wspomnienie św. Józefa Robotnika) oraz Niedzielą Świętej Rodziny (pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu).

Ksiądz kustosz zwraca uwagę, że dzieło 33-dniowych rekolekcji odprawianych na podstawie książki pt. „Konsekracja Świętemu Józefowi”, to owoc Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego, który decyzją Papieża Franciszka przeżywaliśmy od 3 grudnia 2017 r. do 6 stycznia 2019 roku. Jak również owoc Roku Świętego Józefa obchodzonego w całym Kościele Powszechnym od 8 grudnia 2020 r. do 8 grudnia 2021 roku. Rok ten Papież ogłosił z okazji przypadającej wówczas 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego. W Roku św. Józefa miała miejsce w sanktuarium kaliskim doniosła uroczystość, mianowicie pod przewodnictwem polskich biskupów dokonaliśmy Aktu zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

W ostatnim czasie do popularyzacji kaliskiego sanktuarium i szerzenia kultu św. Józefa przyczynił się również film „Opiekun”, w kinach oglądnęło go 180 tys. ludzi. Obecnie jest dostępny na płytach DVD – mówi ks. prał. dr Jacek Plota.

Niezawodny orędownik

Zainteresowanie zawierzeniem św. Józefowi to znak czasów. Dzięki tym rekolekcjom ludzie pogłębiają relację ze św. Józefem, od niego uczą się odwagi, pokory, zaufania Panu Bogu. W nim mają wielkiego orędownika, któremu Pan Bóg niczego nie odmawia.

Pochylając się nad świadectwami osób, które otrzymały łaski za przyczyną św. Józefa i swoje podziękowania złożyły w kaliskim sanktuarium, widać, że jest on niezawodnym orędownikiem we wszystkich przestrzeniach życia - zaznacza Katarzyna Pytlarz, autorka książek o cudach św. Józefa.

Konsekracja św. Józefowi jest szczególnie pomocna w trudnych sytuacjach życiowych, wobec wyzwań współczesnego świata daje wsparcie duchowe.

Oddanie się jego opiece przynosi poczucie spokoju, daje nadzieję i siły w trudnych chwilach. Święty Józef jest wzorem: cierpliwości, posłuszeństwa, wytrwałości, zaufania Panu Bogu - podkreśla Katarzyna Pytlarz.

Chroni rodziny, które mu zawierzą. Wyprasza dar potomstwa, nawrócenia, pomaga w wychowaniu dzieci i młodzieży. Pomaga w znalezieniu pracy, rozwiązywaniu problemów finansowych.

Zawierzyłam mu swoje życie, moją rodzinę, wszystkie sprawy duchowe i materialne. Na co dzień czuję jego opiekę i wstawiennictwo. Święty Józef czuwa nade mną cały czas. Podjęłam już też 33 dniowe rekolekcje, by tym samym potwierdzić przyjęcie jego patronatu w moim życiu – mówi.

Mam nadzieję, że te rekolekcje będą zaczynem do powstania Męskiej Wspólnoty Świętego Józefa w Markach. Modlę się o to od lat. Marek Kroczek, prezes Akcji Katolickiej Marki

Artykuł opracowałem na podstawie informacji ze strony Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu: https://www.swietyjozef.kalisz.pl/Aktualnosci/1368.html?fbclid=IwAR1R4mQVQjLGF2tuxU7EzF3Vc8tK7HafxSa8UhWg27uqGQAB0EQgI0nI0Tg

Dostęp: 12.02.2024

Galeria

zdjecie: 131873
fot. 2
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry