Powstanie styczniowe 1863 r. Relacja z spotkania w CAF-ie

Tomasz Paciorek

 17 lutego 2024    12:51

W trakcie prelekcji, którą poprowadził Marek Mańk działacz Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga pokazano kilkadziesiąt zdjęć i ilustracji odnoszących się do okresu powstania styczniowego 1863 r.

W spotkaniu, w którym wzięło udział przeszło dwadzieścia osób, trwało półtorej godziny. Spotkanie miało charakter otwartych dyskusji, gdzie każdy z uczestników mógł wyrazić swoją opinię lub podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Tradycyjnie już, spośród uczestników spotkania rozlosowano nagrody książkowe.

Następna prelekcja odbędzie się w dniu 15 marca 2024 r. o godz.18.00. Tematem wykładu będą „Żołnierze Niezłomni”. Prelekcję, z wykorzystaniem środków audio wizualnych, poprowadzi Michał Gruszczyński – mieszkaniec Marek.   

Załączniki:

02.jpg

01.jpg

Galeria

zdjecie: 131880
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry