Nowe miejsca parkingowe wzdłuż al. Piłsudskiego w Markach?

Tomasz Paciorek

 18 lutego 2024    13:39

 

We wtorek, piątek i sobotę przy ul. Paderewskiego w Markach funkcjonuje od lat targowisko miejskie. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. Szczególnie mieszkańcy posesji znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie bazaru.

Z powodu braku miejsc parkingowych przyjeżdżający na zakupy mieszkańcy bardzo często zostawiają swoje pojazdy w najbliższej odległości od targowiska, niejednokrotnie zastawiając wjazd do prywatnych posesji. Zakaz zatrzymywania się pojazdów w dni targowe na przyległych do bazaru ulicach czy też zamontowane słupki nie do końca rozwiązują problem.

Istnieje pewna możliwość, która mogłaby znacznie poprawić tę sytuację. Zielona wyspa która obecnie znajduje się pośrodku al. Piłsudskiego ma ponad 4 metry szerokości. Wystarczy zawęzić ten fragment drogi i przesunąć oś jezdni. Zyska się wówczas po przeciwległej stronie tyle miejsca, że wystarczy na pobudowanie miejsc parkingowych dla kilkudziesięciu samochodów. Mowa to o odcinku przy obecnym chodniku od okolic Pomnika 10 Powieszonych, aż do ul. Fabrycznej. Na długości ponad 100 metrów swobodnie zmieści się kilkadziesiąt aut ustawionych w tzw. jodełkę.

Tego typu rozwiązanie pozwoli na przeniesienie w dni targowe parkujących samochodów z ul. Malinowej, Paderewskiego i Jasnej właśnie tu - w okolice piekarni Państwa Sobańskich. Zaś w dni targowe odetchną mieszkańcy sąsiadujący z bazarem. Miasto zyska nowe, tak potrzebne na co dzień, miejsca parkingowe.

Pozdrawiam serdecznie Tomasz Paciorek

Galeria

zdjecie: 131881
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry