Występem Mazowsza rozpoczęliśmy obchody 100-lecia gminy Marki

Emilia Wrzosek UMMarki

 23 lutego 2024    11:52

Podczas jubileuszowego „Kalejdoskopu Barw Polski” wspólnie z artystami i orkiestrą pod batutą dyrygenta Wojciecha Gwiszcza mieszkańcy Marek przemierzyli niemal cały kraj, poznając pieśni, tańce i folklor polskich wsi i miasteczek. Kolorowe stroje wzbudzały nie mniejszy zachwyt niż kunszt artystów. Orkiestra, chór i zespół taneczny - wszyscy dali z siebie maksimum, wywołując żywe reakcje publiczności. Ponad godzinny program spotkał się ze świetnym odbiorem. Wrażenia z koncertu jak i słowa niektórych mazowszańskich utworów, z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci. Koncert zakończył się owacjami na stojąco i podziękowaniami dla całego zespołu, dyrektora i jednocześnie dyrygenta Zespołu Mazowsze Pana Jacka Bonieckiego, drugiego dyrygenta Pana Wojciecha Gwiszcza, kierownika baletu Pani Zofii Czechlewskiej, kierownika chóru Pana Mirosława Ziomka, kierownika impresariatu i managera zespołu Pana Krzysztofa Kurleja oraz dla przedstawicieli Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Cieszymy się, że tak wielu z naszych mieszkańców mogło po raz pierwszy obejrzeć występ zespołu „Mazowsze” właśnie w Markach, w hali sportowej w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym. Ten występ rozpoczyna obchody 100-lecia gminy Marki. Mam nadzieję, że pozostanie w Waszych sercach na długo. Bardzo serdecznie Państwu dziękuję, jesteśmy ogromnie wdzięczni za Wasz występ. To był niezwykły koncert – podkreślał Burmistrz Jacek Orych.

Warto zasmakować Kalejdoskopu Barw Polski i dotknąć tego, co w „Mazowszu” jedyne w swoim rodzaju – polskiej kultury i polskiego folkloru. Ogromna radość i spontaniczność z jaką „Mazowsze” wykonuje swój program jest dowodem, że to, co robią sprawia im wielką przyjemność, znajduje to również swój wyraz w reakcjach publiczności.

Było cudownie, to było piękne. Niezapomniane wrażenia pozstaną z nami na długo - takie opinie dominowały wśród publiczności.

Więcej zdjęć na stronie UM Marki

Koncert został zorganizowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego a na koncert mieszkańców zaprosił Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Jacek Boniecki Dyrektor Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Koncert organizowany był z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego i 100-lecia Gminy Marki.

 

Galeria

zdjecie: 131893
zdjecie

Emilia Wrzosek

Emilia Wrzosek
UM Marki

www.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry