JUBILEUSZ 40-lecia dla dzieci - bajka “Nieudani?"

START:    17 marca 2024    15:00 Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego, ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki

Antonina Van Dessel MOK

 29 lutego 2024    10:50

Serdecznie zapraszamy najmłodszych na spektakl NIEUDANI w wykonaniu TEATRU SZTUKA CIAŁA w ramach obchodów jubileuszowych powstania MOKU (to już 40 lat!) 

KIEDY? : 17 marca 2024r. 

O KTÓREJ? : godz. 15:00

DODATKOWO: jubileuszowe warsztaty, zabawy-zgadywanki

bezpłatne wejściówki
odbiór w sekretariacie MOK, Fabryczna 2
tel.22 781 14 06, www.mokmarki.pl

 

NIEUDANI 

Spektakl powstał w grudniu 2017 roku z inspiracji wydawnictwa Dwie Siostry i książki autorstwa Beatrice Alemagna pt. “Pięciu Nieudanych”, nagrodzonej prestiżową Liber Prize dla najlepszej włoskiej książki 2014 roku. Jest to lekka, poetycka opowieść o tym, że nie trzeba być idealnym, by żyć szczęśliwie. Jej bohaterowie to Dziurawy, Złożony na pół, Sflaczały, Postawiony na głowie i Felerny. Postaci dają się nam poznać ze swoich pozornie najgorszych stron. Co ciekawe, potrafią się z nich śmiać i dają życiu płynąć swoim torem. Któregoś dnia przybywa do nich jednak Idealny, czyli istota złożona z samych doskonałości i sugeruje, że tak nie można. “Jesteście naprawdę do niczego” – mówi. Choć ich spotkanie nie należy do przyjemnych, Nieudani wychodzą z niego zwycięsko potrafiąc w swoich niedoskonałościach dostrzec walor. Przecież wiele cech ma swoje dwie strony. Świat może i jest postawiony na głowie, ale cóż to za oryginalna perspektywa! Książka “Pięciu Nieudanych” jest nośnikiem niezwykle cennych treści – nie tylko dla dzieci. Skłania do refleksji nad samooceną, rozwojem, wartościami. Jest inspiracją wychowawczą dla rodziców, przestrogą przed krzywdzącą rywalizacją i pochopnym ocenianiem wśród dzieci, sygnałem ostrzegawczym wobec wszechobecnej presji efektywności.

Przedstawienie bazuje na różnych technikach ruchowych (pantomima, taniec, akrobatyka, klaunada) z dodatkiem teatru słowa i wykorzystaniem artystycznej muzyki nieobarczonej prawami autorskimi (K. MacLeod). Ważnym elementem spektaklu jest warstwa wizualna, która także w samej książce odgrywa istotną rolę. Pięć wielkich kostiumów przypominających ogromne lalki teatralne lub rzeźby maskuje kontury ludzkiego ciała przemieniając aktorów w wyjątkowe baśniowe stwory. Barwy i faktury podkreślają cechy charakteru, co jest dla dzieci czytelne i wywołuje u nich fale sympatii, żywe reakcje i gotowość do wejścia w interakcje.

Produkcja – Joanna Płóciennik (Sztuka Ciała)
Kostiumy – Katarzyna Wróbel, Monika Włodarczyk i Małgorzata Płóciennik wg pomysłów zespołu

Galeria

zdjecie: 131904
zdjecie

Antonina Van Dessel

Antonina Van Dessel, współpracuje z portalem od 2020 r. i zajmuje się tematami związanymi z kulturą, a w szczególności z wydarzeniami Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry