Znamy laureatki konkursu "Kobieta z Marką 2024"

Ada Gajek UMMarki

 11 marca 2024    08:58

Marlena Stosio, Małgorzata Romańczyk, Ewelina Kryszkiewicz, Mariola Gawron, Małgorzata Buksakowska oraz Kinga Mędrzycka - oto one

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 10 marca podczas organizowanego przez Marecki Klub Kobiet z Pasją IX Konwentu Kobiet Szminka 2024. W niedzielę w nowoczesnych wnętrzach Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej 40 królowały Panie. To dla nich były przygotowane różnorodne atrakcje, a wśród nich gala wręczenia nagród w konkursie „Kobieta z Marką 2024”. Na scenie mogliśmy podziwiać wspaniałe, aktywne, kreatywne i przedsiębiorcze kobiety, które poprzez swoją działalność wpływają na rozwój miasta.

Tytuły przekazano w pięciu kategoriach: działalność społeczna, kultura, samorząd, przedsiębiorczość oraz sport i zdrowie. Niełatwego wyboru dokonała siedmioosobowa kapituła, w której przeważała jak przystało na konkurs poświęcony Paniom, płeć piękna. Prezentujemy niezwykłe kobiety, które zasłużyły na miano "Kobiety z Marką 2024".

Kategoria samorząd terytorialny — Marlena Stosio, kategoria kultura — Małgorzata Romańczyk, kategoria działalność społeczna — Ewelina Kryszkiewicz, kategoria przedsiębiorczość — Mariola Gawron, kategoria sport i zdrowie — Małgorzata Buksakowska. Nowością w tym roku było specjalne wyróżnienie - Nagroda Mieszkańców – które za sprawą oddanych przez Marczan głosów trafiło do dwóch Pań – Marioli Gawron i Kingi Mędrzyckiej.

Przedstawiamy wszystkie nominowane a krótko przybliżymy sylwetki Pań nagrodzonych statuetkami. W kategorii samorząd terytorialny wpłynęła jedna nominacja dla Pani Marleny Stosio, która otrzymała tytuł Kobiety z Marką 2024 oraz statuetkę. Pani Marlena to członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego (MSG), prowadzi przedszkole niepubliczne Chatka Puchatka. Od 2014 roku radna miasta Marki. Współautorka zwycięskiego projektu w Mareckim Budżecie Obywatelskim dotyczącego remontu chodnika na ulicy Wspólnej. Praca na rzecz innych sprawia jej wiele radości. W latach 2016 -2018 pełniła funkcję Prezesa MSG

W kategorii działalność społeczna nominacje otrzymały: Małgorzata Różyńska, Ewelina Kryszkiewicz i Kinga Mędrzycka. Pani Ewelina z rąk burmistrza otrzymała statuetkę a tytuł „Kobieta z Marką 2024” trafił właśnie do niej. Pani Ewelina po przejściu na emeryturę, postanowiła założyć Związek Emerytów i Rencistów. Była to pierwsza organizacja, która skupiała mareckich Seniorów. Dwa lata później powstaje, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Markach, gdzie Pani Ewelina kieruje pracami oraz koordynuje jego działalność jako prezes Zarządu. Celem wiodącym Pani Prezes Eweliny Kryszkiewicz jest odejmowanie nacisku na wiek, a kładzenie go na kompetencje, umiejętności i ciągły rozwój osób starszych.

W kategorii kultura nominację otrzymały cztery Panie: Małgorzata Romańczyk, Krystyna Jędrzejewska, Katarzyna Kozłowska i Patrycja Janekankit. Tytuł Kobiety z Marką 2024 zasłużenie powędrował do Pani Małgorzaty Romańczyk, która od 40 lat służy lokalnej społeczności, pracując w Bibliotece Publicznej Miasta Marki (w tym 4 lata w bibliotece szkolnej). W tym czasie zaraziła swoją pasją - miłością do książek - niezliczone rzesze dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie sposób zliczyć przeprowadzonych przez nią lekcji bibliotecznych, zorganizowanych teatrzyków, kreatywnych form zachęcenia dzieci do czytania.

W kategorii przedsiębiorczość zostały nominowane dwie Panie: Magdalena Szafarz i Mariola Gawron. Tytuł Kobiety z Marką 2024 w tej kategorii Kapituła przyznała Pani Marioli Gawron. To marecka przedsiębiorczyni, artystka fotografii. Z sukcesem prowadzi w Markach swoją firmę fotograficzną MG ART Foto. Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, jaka dotyka jednoosobowe firmy, Mariola poświęca swój czas i umiejętności na rzecz innych. Od wielu lat jest obecna na wszystkich wydarzeniach prowadzonych przez mareckie NGO-sy, bezpłatnie przygotowując bardzo bogate relacje fotograficzne

W piątej kategorii, sport i zdrowie wpłynęły 4 nominacje dla Anety Kirilenko, Janiny Gocal, Moniki Żółtowskiej i Małgorzaty Buksakowskiej. Statuetka i tytuł Kobiety z Marką 2024 powędrowały do Pani Małgorzaty Buksakowskiej. To trenerka drużyny seniorskiej ROKiS Radzymin Marcovia. Od 2009 roku związana z klubem MKS Marcovia Marki, jako trenerka grup młodzieżowych i koordynator sekcji piłki ręcznej. Wychowała i trenowała setki dziewczynek z Marek i najbliższych okolic. Pracując jako trener, wspólnie z naszymi młodymi zawodniczkami, zdobywała tytuły i medale w mistrzostwach Polski czy województwa mazowieckiego.

Wszystkie zgłoszone Panie wzięły udział w głosowaniu mieszkańców, którzy przyznali swoimi głosami Nagrodę Mieszkańców. Dwie Panie uzyskały po tyle samo głosów – Mariola Gawron (której sylwetkę wcześniej już przybliżyliśmy) i Kinga Mędrzycka. Pani Kinga to propagatorka idei niewyrzucania żywności, less-waste i zero-waste, Ratowniczka Foodsharing Polska. W swojej ratowniczej działalności współpracuje z przedsiębiorcami, restauracjami, piekarniami, sklepami a także Mareckim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Realizatorka warsztatów i uczestniczka debat dotyczących ograniczania wyrzucania żywności i szerzej, generowania odpadów. Inicjatorka zrealizowanego w lipcu 2023 roku projektu całorocznej jadłodzielni „Przystanek Jadłodzielnia” w Markach. Pani Kinga nie mogła być obecna na gali a statuetkę oraz dyplom i upominki w jej imieniu odebrała Pani Marzena Wieczorek-Starczewska.

Podczas gali głos zabrała Pani Emilia Oleksiak - przedstawicielka Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i zyczyła zarówno Paniom jak i Panom wielu sukcesów i wytrwałości.  Kwiaty trafiły także na ręce prezeski Fundacji Marecki Klub Kobiet z Pasją Beaty Sawoń. 

Wszystkim laureatkom i nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej działalności.

Galeria

zdjecie: 131922
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry