Żołnierze Niezłomni, Żołnierze Wyklęci. Początek. Prelekcja historyczna. Zapraszamy!

START:    15 marca 2024    18:00 Centrum Aktywności Fabryczna 3, ul. Fabryczna 3 Marki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 12 marca 2024    11:05

Żołnierze Niezłomni, Żołnierze Wyklęci. Początek. To tytuł prelekcji, którą poprowadzi historyk, pracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie - mieszkaniec Marek – Michał Gruszczyński.

Prelekcja z wykorzystaniem środków audiowizualnych odbędzie się w najbliższy piątek 15 marca o godz. 18.00 w gościnnym Centrum Aktywności Fabryczna 3  (CAF).

Nasze piątkowe spotkania w CAF (w każdy trzeci piątek miesiąca) organizowane przez Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga, wpisały się w kalendarium wydarzeń kulturalno-oświatowych odbywających się w Markach. Prelekcje, które mają formułę otwartych spotkań dyskusyjnych, poświęcone są historii, dziejom naszej miejscowości, począwszy od śladów pierwszego osadnictwa i pobytu ludzi na ziemi mareckiej (dziesiąte tysiąclecie przed Chrystusem), aż do czasów współczesnych.

Jak co miesiąc na zakończenie spotkania wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody książkowe związane z historią Marek.

Serdecznie zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 131924
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry