Porozumienie w sprawie poradni

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 19 marca 2024    11:44

Uruchomienie placówki przy ul. Zajączka - na początku kwietnia

Już niedługo Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Markach otworzy swoje podwoje. Dzisiaj (19 marca) burmistrz Jacek Orych i starosta Adam Lubiak podpisali porozumienie (umowę użyczenia lokalu).

Część z Państwa pamięta, że mieliśmy list intencyjny ze starostwem, dotyczący uruchomienia takiej placówki w naszym mieście. Dzisiaj wspólnie z Adamem Lubiakiem, starostą powiatu wołomińskiego, podpisaliśmy ostateczne porozumienie w tej sprawie. Tak więc – drodzy Państwo – na początku kwietnia poradnia zacznie działać na rzecz naszych młodych mieszkańców. Trwają jeszcze prace związane z wyposażaniem obiektu w niezbędne meble, ale - używając metafory sportowej – to nawet nie jest ostatnia prosta, to są ostatnie metry przed metą długiego biegu – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Jacek Orych.

Jest to wynik prowadzonych od wielu miesięcy rozmów i podejmowanych wspólnie działań - podkreśla starosta Adam Lubiak.

W nowoczesnej placówce przy ul. Zajączka będzie pięć gabinetów specjalistycznych a w nich świadczone usługi psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne oraz sala terapii sensorycznej. Otwarcie placówki jest planowane na początek kwietnia.

Tradycyjnie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia: panu staroście Adamowi Lubiakowi, radnym miejskim i powiatowym, pracownikom starostwa i naszego ratusza, a także wykonawcy prac, który znakomicie przygotował obiekt na rzecz poradni. Dobra robota! – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 131939
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry