7. XI. 2009 - Zaduszki Jazzowe w MOK

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 28 października 2009    16:57

Kawiarenka Artystyczna Mareckiego Ośrodka Kultury zaprasza na "ZADUSZKI JAZZOWE", które odbędą się 7. XI. 2009 - w sobotę o godzinie 17.00 w MOK w Markach. Koncert inspirowany jest znanymi i lubianymi standardami jazzowymi tych artystów, którzy choć już odeszli, to na zawsze pozostaną w naszych sercach. W koncercie wystąpią: IZABELA ZAJĄC - śpiew, JAROSŁAW MAŁYS - muzyka. Wstęp wolny.

IZABELA ZAJĄC to znana i bardzo ceniona wokalistka jazzowa. Znakomita improwizatorka, mistrzyni ellingtonowskich standardów i ballad, nadająca ton i klimat wykonywanym utworom.Wokalistyką jazzową zainteresowała się już w szkole średniej i przez kolejne lata doskonaliła swój warsztat muzyczny w Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Swój styl jazzowy kształtowała pod wpływem Elli Fitzgerald, Sary Vaughan, Betty Carter i Dee Dee Bridgewater. Już podczas studiów zdobywała wyróżnienia na festiwalach jazzowych.

Obecnie występuje na koncertach i festiwalach: Jazz Festival Bratysława, Jazz Jamboree, Sopot Jazz Festiwal oraz Old Jazz Meeting, jak również i w klubach jazzowych. Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji. W 1999 roku z okazji jubileuszu stulecia urodzin Duke'a Ellingtona nagrała wspólnie z zespołem znakomitych instrumentalistów autorską płytę zatytułowaną Iza Sings Duke, do której aranżację wykonał świetny pianista jazzowy Jarosław Małys. W 2001 roku płyta Piosenki dla Armstronga była nominowana do Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku, zaś sama artystka w kategorii Jazzowy Muzyk Roku. Izabela Zając występuje również na deskach Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gra główną rolę Grizabelli w słynnym musicalu Andrew Lloyd Webbera p.t. Koty.

W swoim repertuarze ma również piękny obszerny program z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w opracowaniu jazzowym.

Strona artystki: www.zajaciza.republika.pl
JAROSŁAW MAŁYS - znakomity pianista jazzowy, aranżer, prywatnie mąż artystki.

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry