Wsparcie Barbary Nowackiej, Ministry Edukacji Narodowej bezcenne...

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 25 marca 2024    16:13

Spotkanie z Barbara Nowacka, Ministrą Edukacji Narodowej w Radzyminie zgromadziło przede wszystkim grono pedagogiczne, dyrekcje szkół oraz rodziców. Byli również uczniowie, którzy z chęcią zabrali głos w dyskusji. Poruszanych tematów było wiele. Podstawa programowa, programy szkolne, pomoc psychologiczna, szkolnictwo specjalne, itd. Mnie osobiście najbardziej zainteresował temat, którym zajmowałem się jakiś czas temu, a który wciąż leży mi na sercu, czyli przeciążone plecaki szkolne. Wczoraj jasno wybrzmiało, że będą do wyboru podręczniki w wersji elektronicznej, prawdopodobnie już od nowego roku szkolnego. Do wyboru, ponieważ papierowe wersje zostaną zachowane. Rusza program, z którego samorządy/szkoły będą mogły otrzymać wsparcie finansowe na montaż szafek szkolnych, tam gdzie do dziś ich jeszcze nie ma, a potrzeby w tym zakresie w skali kraju są duże. Ja osobiście byłem pod dużym wrażeniem wiedzy i przygotowania Pani Ministry. Odpowiadała na naprawdę szczegółowe pytania i miała świetny kontakt z uczestnikami. Widać, że jest zrozumienie po każdej ze stron, a zmiana jakościowa w samym podejściu do szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów nieporównywalna w stosunku do poprzednika Pani Ministry. Niebawem powinna pojawić się relacja ze spotkania, więc mam nadzieję, że każdy będzie mógł sam przekonać się o tym wszystkim, o czym piszę powyżej. Warto było być, posłuchać, zadać pytanie, wyrazić swoją opinię. Dobre spotkanie.

https://www.wwl24.pl/porozmawiajmy-o-edukacji-spotkanie-z-barbara-nowacka/

Galeria

zdjecie: 131957
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry