Rozbudowa i dalsza modernizacja Szpitala Powiatowego w Wołominie, w tym remont Oddziału Ginekologiczno - Położniczego.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński Wybory

 25 marca 2024    16:28

W piątek odbyłem ważne spotkanie z dyrektorem naszego powiatowego szpitala. Rozmawialiśmy o jego rozbudowie i modernizacji. Jako radni zabezpieczyliśmy w budżecie Powiatu 40 mln zł w kolejnych 3 latach. To oczywiście niewystarczające środki, aby zrealizować wszystkie potrzebne inwestycje w szpitalu, ale bardzo liczę na środki unijne w ramach m. in. KPO, które zostały odblokowane dzięki październikowej zmianie w kraju. Na ochronę zdrowia przewidziano blisko 20 mld zł.

Za chwilę w nowoczesny sprzęt medyczny m. in. tomograf komputerowy, RTG, USG, aparaty do znieczuleń zostanie doposażony Zakład Diagnostyki Obrazowej.

Trwają przygotowania do wyposażenia budynku A, gdzie znajdować się będzie nowy SOR, blok operacyjny (powiększy się z 2 do 4 sal), Odział Intensywnej Terapii (powiększy się z 6 do 13 łóżek).

Rozmawialiśmy również o remoncie Oddziału Ginekologiczno – Położniczego, który wymaga kompleksowej przebudowy. Nie mamy wątpliwości, że jest to konieczne, a złożona ostatnio w tej sprawie petycja z jednej strony potwierdza taką potrzebę, a z drugiej strony będzie dodatkowym argumentem dla pozyskania zewnętrznych środków finansowych.

Do czasu kompleksowego remontu, jak zapewnił mnie dyrektor – zostanie uruchomiona dodatkowa łazienka (dziś jedna), która poprawi komfort, dostępność i pozytywnie wpłynie na kwestie związane z prywatnością i intymnością pacjentek.

Wszystkie ww. działania są w moim planie dla Powiatu, dlatego dołożę wszelkich starań, aby zostały zrealizowane.

Galeria

zdjecie: 131962
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry