29 marca 2024    11:33

Przy Lipowej 2F będziemy bezpłatnie pomagać mareckim rodzinom

Mamy to! Od dziś oficjalnie w naszych strukturach zacznie funkcjonować miejsce wspierania rodzin, w którym będziemy świadczyć:

  • usługi konsultacji psychologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych
  • usługi psychoterapii dzieci młodzieży, dorosłych i rodzin jako całości
  • zajęcia psychoedukacyjnych dla rodziców i dzieci

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego miejsca!

To cytat ze mediów społecznościowych prowadzonych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach. Wczoraj oficjalnie zostało otwarte Centrum Wspierania Rodzin Pomost, które znajduje się przy ul. Lipowej 2F.

Robimy to dlatego, bo z doświadczeń naszego OPS wynika, że stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jest zły, żeby nie powiedzieć bardzo zły. OPS już od kilku lat pomagał im w Mareckim Punkcie Pomocy Dziecku i Rodzinie. Zapotrzebowanie było jednak tak duże, że powstawały listy rezerwowe osób oczekujących na terapie. A z takimi problemami nie ma co czekać – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

W CWR Pomost będzie dostępny psycholog i pięciu psychoterapeutów. Wystąpiliśmy dodatkowo o środki finansowe w ramach rozdania unijnego EFS+ i mamy zamiar w przyszłości zwiększyć dostępność do usług o konsultacje psychiatry. Wsparcia przy prowadzeniu tego projektu już udzieliła Toyota Marki. Dziękujemy!

Zapisy do CWR Pomost tel. 781200710 lub e-mail: kontakt@cwrpomost.pl

Galeria

zdjecie: 131976
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry