Marecka drużyna do rady powiatu

START:    7 kwietnia 2024    21:00

Paweł Pniewski Wybory

 4 kwietnia 2024    23:20

Wspólnie z samorządowcami i liderami z miejscowości powiatu wołomińskiego powołaliśmy do życia powiatowy Komitet Wyborczy Wyborców Jeden Powiat – Dobry Samorząd. Miasto Marki reprezentuje w nim 6 kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat radnego powiatu. To doświadczeni liderzy różnych środowisk, którzy zadbają o to, by głos naszego miasta we władzach powiatu wołomińskiego był słyszalny i skuteczny. To liderzy w swoich dziedzinach, którzy są zdecydowani, by wykorzystać zdobyte umiejętności i doświadczenie na rzecz dobra naszej społeczności. Zachęcam Państwa do zapoznania się z ich sylwetkami oraz oczywiście do oddania na nich swojego głosu 7 kwietnia.

Jacek Orych

Szanowni Mieszkańcy Marek,

Nasza drużyna składa się z doświadczonych, zaangażowanych i kompetentnych kandydatów, którzy są gotowi służyć mieszkańcom Marek reprezentując ich interesy w Radzie Powiatu Wołomińskiego. Wierzymy, że nasza wizja i determinacja czynią nas najlepszym wyborem w nadchodzących wyborach. Mamy bogate doświadczenie zawodowe i społeczne w różnych dziedzinach, co pozwala nam podejmować decyzje, które przyniosą korzyści całej społeczności.

W nadchodzących wyborach samorządowych reprezentujemy Komitet Wyborczy Jeden Powiat –Dobry Samorząd popierany przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. Nasza drużyna jest gotowa podjąć wyzwania, które niesie ze sobą samorządność i pracować na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny, jaką są Marki.

Edukacja jest jednym z naszych priorytetów. Decyzje dotyczące budowy szkoły ponadpodstawowej w naszym mieście, niedopilnowane prze dwie ostatnie kadencje, wymagają gruntownego przemyślenia i podjęcia jak najszybszych, skutecznych działań.

Równie ważna jest opieka nad osobami z niepełnosprawnościami. Chcemy zapewnić, że naszym dążeniem będzie, by wszystkie osoby z niepełnosprawnościami będą miały dostęp do niezbędnych usług i wsparcia, które pomoże im prowadzić pełne i satysfakcjonujące życie.

Zdajemy sobie sprawę, że drogi powiatowe są ważnym elementem naszej infrastruktury i chcemy pracować nad ich poprawą i utrzymaniem, aby poprawić komfort ich użytkowania. Chcemy pracować nad poprawą bezpieczeństwa na drogach publicznych. Zadaniem samorządu powiatowego jest również organizacja sprawnej komunikacji publicznej pomiędzy poszczególnymi gminami.

Ważne jest dla nas, aby administracja była sprawna i skuteczna. Chcemy uporządkować proces wydawania pozwoleń na budowę, aby ułatwić mieszkańcom realizację ich planów budowlanych. Zdecydowanie będziemy zabiegać, by decyzje wydawane deweloperom były zgodne z aktualnymi planami zagospodarowania przestrzennego i konsultowane z samorządem Miasta Marki.

Partie polityczne od wielu lat mają najwięcej do powiedzenia w zarządzaniu naszym powiatem. Chcemy to zmienić. Wierzymy, że komitety samorządowe powinny mieć większy udział w decyzjach podejmowanych przez administrację powiatową. Zobowiązujemy się do pracy na rzecz większego udziału społeczności lokalnej w procesie decyzyjnym.

Zapraszamy do współpracy i wsparcia nas w tych wyborach. Razem możemy zbudować lepszą przyszłość dla miasta Marki i Powiatu Wołomińskiego.

Kandydaci KWW Jeden Powiat – Dobry Samorząd

1. MICHALAK Ewa
Kobieta niezwykła – jeździ na motorze, uczestniczy w amatorskich wyścigach samochodowych, gra w tenisa stołowego. Na co dzień kieruje Szkołą Podstawową nr 2 w Markach. Na wyborczym sztandarze umieściła hasło rozwoju powiatowej edukacji (ze szczególnym uwzględnieniem Marek)

2. BŁOŃSKA Elżbieta
Kobieta z sercem na dłoni. Te mareckie rodziny, który kiedyś znalazły się w tarapatach, wiedzą, że na Elżbiecie można polegać. Jak mało kto – jako zastępca dyrektora OPS - zna tematykę pomocy społecznej. I chce ją na poziomie powiatowym radykalnie poprawić

3. BRZEZIŃSKI Marcin
Strażak i społecznik. Znajomi mówią, że wkłada serce we wszystko, co robi. Obowiązkowy, pracowity, zaangażowany. Takich ludzi nam w radzie powiatu potrzeba. Będzie w niej głosem naszych mieszkańców oraz organizacji pozarządowych.

4. JÓŚKO Barbara
Legenda mareckiej edukacji. W jej strukturach przepracowała pół wieku, kierując m.in. przedszkolem miejskim przy ul. Dużej. Na emeryturze odkryła nowe pokłady energii. Została przewodniczącą Mareckiej Rady Seniorów. Teraz kandyduje do rady powiatu.

5. ORYCH Marek
Społecznik i przedsiębiorca. Gdy coś się dzieje w Markach, na 99 proc. można założyć, że za logistykę odpowiada Marek. Po godzinach wędkarz i siatkarz. Startuje z hasłem zwiększenia inwestycji powiatowych w naszym mieście.

6. DĄBROWSKI Marcin
Społecznik przez duże „S”. Bez niego trudno byłoby sobie wyobrazić organizację Spartakiady, Nocnego Marka, akcji charytatywnych i ekologicznych. Gdy zostanie radnym powiatowym, postara się m.in. o ograniczenie patodeweloperki i utworzenie "CAF bis" na Strudze. Po godzinach – fan domowego piwowarstwa.


Zachęcamy do przeczytania Ekspresu Wyborczego, w którym znajdują się szczegółowe opisy kandatów KWW Jeden Powiat - Dobry Samorząd startujących do Rady Powiatu Wołomińskiego:

Materiał wyborczy KWW Burmistrza Jacka Orycha oraz KWW Jeden Powiat-Dobry Samorząd

 

 

Galeria

zdjecie: 131996
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry