Święto Chrztu Polski. Wywieś flagę!

START:    14 kwietnia 2024    06:00

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 11 kwietnia 2024    13:52

Akcja Katolicka w Polsce wraz z Fundacją „Słowo” zaprasza do Świętowania Chrztu Polski. Sejm RP przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 roku ustanowił, jakże ważne, Święto Chrztu Polski. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Święto Chrztu Polski staje się też okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana, jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek jej państwowości.

Zachęcamy Rodaków do włączenia się w dniu 14 kwietnia 2024 w akcję „Wywieś flagę”. Wywieszanie w tym dniu flagi państwowej, nie tylko podkreśli wagę tego Święta w naszej Ojczyźnie, ale też nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.

Zwracamy się z gorącą prośbą o rozpropagowanie tego święta, zachęcenie Polaków w swoich środowiskach do wywieszenia flag (wzór banneru i plakatu w załączeniu) a także podjęcia innych inicjatyw. Podzielmy się na stronach internetowych i niezliczonych kontach społecznościowych plakatem zachęcającym do uroczystego świętowania narodzin naszego Państwa. Zapraszamy do podjęcia szerszej refleksji nad tym niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej historii.

Andrzej Kamiński, Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Jan Klawiter, Prezes Fundacji SŁOWO

Informacja Marek Kroczek, prezes Akcji Katolickiej Marki

 

Galeria

zdjecie: 132013
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry